EN

12.09.2020, 20:06 Wersja do druku

Teatr Bagatela stał się ofiarą własnego sukcesu”

fot. Tomasz Gzell/PAP

Teatr Bagatela zaczyna nowy sezon artystyczny. – Każdy spektakl przy połowie widowni jest zagrożeniem ekonomicznym. Dziura i tak jest już ogromna, a nie chcemy ryzykować jej powiększenia – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Andrzej Wyrobiec, dyrektor Teatru Bagatela.

Natalia Grygny, LoveKraków.pl: „Teatr Bagatela stał się ofiarą własnego sukcesu finansowego i frekwencyjnego” – powiedział pan podczas konferencji zapowiadającej nowy sezon. Pandemia trwa, a wraz z nią kryzys w teatrach w całej Polsce.

Andrzej Wyrobiec, dyrektor Teatru Bagatela: Tak, teatr stał się ofiarą własnego sukcesu. Duża liczba granych spektakli i duża liczba widzów spowodowała uśpienie czujności. Nie chcę tego nazwać jazdą bez trzymaki, ale czasami się rozpędzamy i nie zastanawiamy się, czy przypadkiem za zakrętem nie będzie znaku ostrzegawczego. Oczywiście nikt nie był w stanie przewidzieć koronawirusa, ale mógł przewidzieć inne zagrożenia, np.: a co się stanie, jeśli my tych biletów nie sprzedamy i w jakiej sytuacji ekonomicznej znajdzie się firma?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Bagatela stał się ofiarą własnego sukcesu”

Źródło:

Love Kraków.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne