EN

23.09.2022, 15:44 Wersja do druku

Tarnów. W Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpocznie się w sobotę Festiwal Komedii Talia

Sześć spektakli konkursowych zostanie zaprezentowanych w ramach tegorocznego XXVI Festiwalu Komedii Talia odbywającego się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (Małopolskie) , między 24 września a 1 października.

fot. proj. Andrzej Mleczko / mat. organizatoraa

Przedstawienia oceni jury w składzie Anna Wakulik, Krzysztof Jaroszyński i Adam Prucnal. Najlepszą sztukę wybierze także tarnowska publiczność. Gala finałowa odbędzie się w sobotę, 1 października.

W sobotę, 24 września, Talię rozpocznie produkcja własna tarnowskiego teatru - to „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reżyserii Filipa Kowalczyka. W sztuce występują: Aleksander Fiałek, Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak, Matylda Baczyńska, Jerzy Pal, Monika Wenta, Tomasz Wiśniewski, Kamil Urban i Stefan Krzysztofiak. Odbędą się dwa spektakle, o godz. 17 i 20, na Dużej Scenie.

W poniedziałek wystawiona zostanie „Niespodzianka” Pierra Sauvila, którą wyreżyserował Emilian Kamiński, a zaprezentują aktorzy Teatru Kamienica z Warszawy. Wystąpią: Paulina Holtz, Małgorzata Sadowska, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota i Krystian Kukułka. Spektakle o godz. 17 i 20.

Również w poniedziałek, ale na scenie Centrum Sztuki Mościce, tarnowska publiczność zobaczy przedstawienie „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy-Szabłowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz. Wystąpią m.in.: Paweł Wawrzecki, Jacek Fedorowicz i Krzysztof Szczepaniak. Początek spektaklu w Mościcach o godz. 20.

W środę „Kolacja dla głupca” Francisa Webera - w reżyserii Marcina Sławińskiego i w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, m.in. Adama Mężyka, Roberta Chodura, Waldemara Czyszaka i Marka Kępińskiego - rozpocznie się o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce.

W czwartek na Dużej Scenie tarnowskiego teatru pokazani zostaną „Słoneczni chłopcy” Neila Simona w reżyserii Marcina Hycnara i wykonaniu aktorów Och-Teatru w Warszawie - wystąpią Artur Barciś, Cezary Żak, Martyna Krzysztofik i Fabian Kocięcki. Odbędą się dwa spektakle, o godz. 17 i 20.

Ostatni spektakl konkursowy, „Niepamięć” Marka Modzelewskiego w reżyserii Piotra Ratajczaka, zaprezentowany będzie w piątek o godz. 17 i 20 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego. Jest to koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki, w której wystąpią: Karolina Gorczyca, Magdalena Kumorek, Krzysztof Czeczot, Filip Jacak i Marcin Korcz.

Tegoroczny XXVI Festiwal Komedii Talia zwieńczy koncert finałowy w wykonaniu Stanisławy Celińskiej - w sobotę, 1 października, o godz. 17. na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego. W foyer podczas trwania Talii będzie można oglądać wystawę prac Andrzeja Mleczki.

Źródło:

PAP