EN

27.09.2021, 08:04 Wersja do druku

Tarnów. Nagrody 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia

Spektakl "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara w wykonaniu Spektaklove z Warszawy został laureatem nagrody Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie. Jurorzy oceniali w sumie osiem przedstawień z całego kraju.

fot. mat. teatru

Jury w składzie: Agata Duda-Gracz (przewodnicząca), Jolanta Drużyńska, Edward Linde-Lubaszenko, Cezary Domagała wskazało, że zwycięski spektakl zasłużył na statuetkę Talii i nagrodę finansową w wysokości 15 tysięcy zł "za warsztat i smak, budzenie śmiechu, nie rechotu, za szacunek i tolerancję wobec każdej odmienności".

Nagrodę dla zespołu aktorskiego przyznano za wyśmienitą kreację zbiorową w spektaklu "Rewizor" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego z Teatru Bagatela im. Tadeusza Boya - Żeleńskiego w Krakowie.

Nagroda za osobowość aktorską i reżyserską przypadła Piotrowi Siekluckiemu za spektakl "Kazik, ja tylko żartowałem" z Teatru Nowego Proxima w Krakowie. Nagrodę ZASP "Ale Aktor!" zdobyła Katarzyna Koziarz za rolę w spektaklu "Circus Kafka".

Publiczność swoją nagrodę przyznała komedii "Mayday. Run for your wife" z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W ramach części konkursowej jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia widzowie obejrzeli osiem spektakli konkursowych, przygotowanych przez teatry z całego kraju. W programie znalazły się także dwa przedstawienia towarzyszące oraz koncert.

Festiwal finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Miasta Tarnowa oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Współorganizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Mościce, a partnerem organizacyjnym Tarnowskie Centrum Kultury.

Źródło:

PAP

Autor:

Rafał Grzyb