EN

25.11.2020, 09:48 Wersja do druku

Szczecin. Live streaming z setnego przedstawienia "Projekt: Matka"

Inne aktualności

W dawnych, lepszych czasach Teatr Kana zaplanował zagranie SETNEGO spektaklu "Projekt: Matka" na deskach teatralnych na 28 listopada 2020 roku.

Sytuacja się zmieniła, ale my nie chcemy tracić tego wyczekiwanego długo czasu, tej energii, chcemy być z Widzami i odpowiedzieć jakoś na tę tęsknotę. Dlatego zapraszamy na nasz kanał Youtube pod link: https://youtu.be/XRIYKA957p8 w dniu 28 listopada na godzinę 19 na LIVE streaming setnej prezentacji "Projektu: MATKA".

Z tej okazji można nasz teatr wesprzeć biletami dobrej woli, cena wyjściowa 10 zł, z możliwością wielokrotnego zakupu (www.kana.art.pl/bilety). Spektakl można będzie obejrzeć także nieodpłatnie. Spektakl będzie prezentowany z napisami w języku angielskim.

"Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga, fizjologiczna, uwikłana w kupy, nieprzespane noce, morderczą chęć uciszenia drącego się niemowlaka. Przy całej bezbrzeżnej miłości do własnego dziecka można mieć go czasem jednocześnie dość, to naturalne i ludzkie. Ale o tym się głośno nie mówi, przecież zawsze znajdzie się ktoś świętszy od świętego, który zgromi wzrokiem i nazwie wyrodną matką. Matki więc milczą, tłumią swoje frustracje gdzieś głęboko, wyżyją się co najwyżej gdzieś w internecie, na blogu, najczęściej anonimowo. Ale Kana postanowiła nie milczeć, macierzyński Mordor wyrzucić wprost na scenę, nazwać pewne rzeczy wprost, bo dlaczego nie. (Macierzyński Mordor na scenie. Projekt: Matka, Monika Żmijewska, 22.05.2016 13:55, Wyborcza Białystok)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne