EN

7.12.2020, 08:40 Wersja do druku

Szczecin. Sukcesy studentów z Akademii Sztuki

Inne aktualności

Grzegorz Pelutis, student II roku II stopnia wokalistyki w Akademii Sztuki w Szczecinie został zakwalifikowany do programu kształcenia młodych talentów Akademii Operowej prowadzonego przez Teatr Wielki - Operę Narodową w Warszawie.

To wielki sukces, bo program jest zorientowany na pomoc wybitnie uzdolnionym śpiewakom i pianistom – tworzy pomost między edukacją a karierą zawodową. w zasadzie jest kierowany do absolwentów studiów muzycznych, jednak dla młodego studenta ze Szczecina zrobiono wyjątek.

– To dla mnie wielki zaszczyt, choć to uczucie trochę abstrakcyjne. Oczywiście nie osiągnąłbym tego sam, na ten sukces złożyło się wiele rzeczy, przede wszystkim wkład moich profesorów prowadzących i pianistki. Sam fakt zaśpiewania przed konkursowym gremium to duży stres – mówi Grzegorz Pelutis.

Szansa na międzynarodową karierę

W zespole jurorskim konkursu zasiadali: dyrektor Akademii Operowej Beata Klatka, Izabella Kłosińska, Olga Pasiecznik, Eytan Pessen oraz Matthias Rexroth.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sukcesy studentów z Akademii Sztuki w Szczecinie. Wielka kariera stoi przed nimi otworem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

al

Data publikacji oryginału:

06.12.2020 15:03

Wątki tematyczne