EN

10.05.2021, 11:58 Wersja do druku

Szczecin. Ruszył nabór do Golden Pointe Show

Inne aktualności

Wystartowała rekrutacja do prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Baletowego Golden Pointe Shoes 2O21 Online, organizowanego przez polską Fundację Balet.

Wydarzenie jest przeznaczone dla absolwentów szkół baletowych z całego świata, którzy rywalizują o miano najlepszego tancerza, a także główną nagrodę o wartości 5000 euro. XIV edycja konkursu rozstrzygnięta zostanie w dniach 18-20 czerwca br., a spektakularne pokazy baletu będzie można podziwiać na platformie streamingowej.

„Każdego roku wielu uzdolnionych, młodych ludzi na całym świecie kończy szkoły baletowe. To bardzo ważny moment w ich życiu, gdyż po wielu godzinach ciężkiej pracy i wyrzeczeń otrzymują to, na co pracowali przez ostatnie lata - dyplom Tancerza. Golden Pointe Shoes to dla nich wspaniała okazja na sprawdzenie siebie, zaprezentowanie swoich umiejętności, a także szansa na przyspieszenie międzynarodowej kariery" - mówi Paulina Andrzejewska - Damięcka, dyrektor Konkursu.

Już od początku kwietnia absolwenci szkół baletowych z całego świata mogą zgłaszać się do startu w XIV edycji konkursu
Golden Pointe Shoes. Do tej pory swój udział potwierdziło już 8 szkół, a wśród nich placówki z Bytomia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Warszawy, a także z Pragi (Czechy), Drezna (Niemcy) i Mediolanu (Włochy).
Młodzi tancerze mają czas do 5 czerwca br.. żeby wysłać swoje zgłoszenie i przygotować materiał konkursowy w postaci 3 nagrań filmowych. Mogą to zrobić indywidualnie lub za pośrednictwem szkoły baletowej poprzez formularz dostępny na stronie: goldenpointe-shoes.com. W jury tegorocznego konkursu zasiądą uznani pedagodzy, tancerze i choreografowie.

Tytuł oryginalny

Ruszył nabór do Golden Pointe Show

Źródło:

Głos Szczeciński nr 105

Autor:

MK

Data publikacji oryginału:

10.05.2021

Wątki tematyczne