EN

30.10.2020, 11:28 Wersja do druku

Szczecin. Protest "Daj żyć kulturze"

Inne aktualności
Oświadczenie Jakuba Gwita, dyrektora Teatru Rozmaitości Gwitajcie.


Szanowni Państwo,

w związku z wybuchem pandemii covid-19 i wprowadzonymi z tego powodu regulacjami, ograniczeniami i wytycznymi sanitarnymi, szeroko pojęta branża kulturalno-eventowo-rozrywkowa poniosła ogromne straty finansowe i została dość skutecznie zmarginalizowana. Szczególnie odczuli to wszyscy zatrudniani na umowach cywilno-prawnych oraz prowadzący działalność gospodarczą ukierunkowaną na techniczne wspomaganie działań artystycznych. Państwowe i samorządowe instytucje kultury, chociaż dotowane, również nie otrzymały należytego wsparcia ze strony rządu.

Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie i czynne uczestnictwo Państwa instytucji w organizowanym ogólnopolskim proteście środowisk artystyczno-kreatywnych, który będzie miał miejsce 2 listopada o godzinie 17:00.

Główne wydarzenia będą miały miejsce w Warszawie na Placu Zamkowym.

W Szczecinie chcemy o tej samej godzinie zorganizować równoległy protest współpracując ze szczecińskim oddziałem Strajku Kobiet. Będzie to jednak odrębna i ściśle środowiskowa akcja wpisująca się w ogólne nastroje społeczne w naszym kraju.

Ponieważ sytuacja jest dość dynamiczna, wszystkie szczegóły dotyczące miejsca i przebiegu tego protestu będę przekazywać na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji.

Jeśli Państwo wyrażą chęć przystąpienia do akcji, proszę o poinformowanie swoich zespołów o inicjatywie i przekazywanie dalszych informacji oraz wytypowanie osoby do kontaktu z organizatorem. Wszystkie aktualizacje będą też publikowane w mediach społecznościowych.

Życząc dużo zdrowia, liczę na poważne i przychylne potraktowanie mojej prośby.

Jakub Gwit
Teatr Rozmaitości GWITAJCIE
Organizator protestu w Szczecinie
Tel. 501126414
[email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne