EN

11.09.2020, 09:13 Wersja do druku

Szczecin. Premiera we Współczesnym i inne wydarzenia weekendu

Co się dzieje w Szczecinie? Oto najciekawsze propozycje na weekend.

PIĄTEK

Dni dziedzictwa Zamek Książąt Pomorskich.

Piątek, godz. 15, wstęp wolny. W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa odbędą się: spacer z przewodnikiem po zamkowych dziedzińcach (o godz. 15 zbiórka przy pomniku pary książęcej Bogusława X i Anny Jagiellonki) oraz wykłady „Szczecińscy profesorowie II Rzeczypospolitej. Portret pierwszego pokolenia polskich naukowców” (start o godz. 16 w Sali Literackiej, prowadzi dr Tomasz Ślepowroński) i „Pionierskie legendy Pomorza Zachodniego” (o godz. 17 w Sali Literackiej, prowadzi Mirosław Wacewicz). Prolog 55. Kontrapunktu Różne miejsca. Do niedzieli. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

 Dzieje Polski i Węgier 13 Muz. Piątek, godz. 18, wstęp wolny. Prelekcja i wystawa „100-lecie odzyskania niepodległości. Polskie i węgierskie traumy historyczne”. Wykład poprowadzi dr Wojciech Lizak.

Inauguracja sezonu w filharmonii Filharmonia. Piątek, godz. 19, bilety od 50 do 70 zł. Brahms i Beethoven w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii i Amihaia Grosza pod batutą Rune Bergmanna. Także bezpośrednia transmisja online – więcej na ten temat piszemy tutaj.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera we Współczesnym, nowość w filharmonii, koncerty i Prolog. Imprezy na weekend

Źródło:

Materiał nadesłany
„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.