EN

9.09.2022, 13:42 Wersja do druku

Szczecin. Prapremiera „Niezłych ziółek” w Teatrze Pleciuga

16 września odbędzie się pierwsza w tym sezonie prapremiera szczecińskiego teatru lalek. „Niezłe ziółka” Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aignera to teatralna jazda bez trzymanki.

Dość bajkowych happy-endów, dość przewidywalnych słodkich zakończeń, w których wygrywa dobro, a zło jest poniżane i ośmieszane! Wywrotowa grupa sztandarowych czarnych charakterów z różnych podań i baśni postanawia przeciwstawić się odwiecznej strukturze opowieści dla najmłodszych i dowieść, że zło jest dobre, a dobro złe. Żeby tego dokonać, muszą zniszczyć mityczną Fabrykę Dobrych Bohaterów. Szkoda tylko, że nikt im nie powiedział, jakie to może mieć konsekwencje…

„Niezłe ziółka”, przygodowa sztuka pełna humoru, zawrotnych akcji oraz postaci, których nie sposób nie polubić, jest opowieścią o sile przyjaźni oraz magii świata, w którym dobro nieustannie przeplata się ze złem. A mając za sobą przykre doświadczenia, możemy bardziej docenić to, co miłe. Czyżby rzeczywiście zło nie było takie złe? Poszukajcie odpowiedzi razem z naszymi niezłymi ziółkami!

Przedstawienie, przeznaczona dla dzieci od lat 9, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany