EN

1.07.2021, 10:39 Wersja do druku

Świnoujście. Opera zaprasza nad... morze!

3 i 4 lipca w Świnoujściu i Kołobrzegu odbędzie się III Letni Festiwal Operowy. Mieszkańcy oraz turyści, także z zagranicy, będą mogli w tych dniach obejrzeć wspaniałe widowiska z udziałem solistów i orkiestry Opery na Zamku pod batutą Vladimira Kiradjieva.

Wieczorami, gdyjuż pora odpocząć od słońca i plażowania - Opera na Zamku zaoferuje widzom wysokiej jakości muzyczny nadmorski rejs, wraz z artystami Opery, orkiestrą i muzyką graną na żywo. To będzie niezwykły wyjazd Opery poza własną siedzibę... na plaże, do amfiteatru.

Na spektakl w Świnoujściu będą obowiązywały bezpłatne wejściówki, w Kołobrzegu - bilety.

W 2020 roku, czyli przed pandemią, na koncerty LOF-u przyszło ponad 8,5 tysiąca widzów,

Opera na Zamku zaprasza na spaniałe widowiska z udziałem solistów i orkiestry a taka liczba udowadnia, że festiwal operowy w województwie zachodniopomorskim, które niezwykle szybko rozwija turystykę, jest bardzo mieszkańcom i turystom potrzebny. Kurorty to doskonałe miejsca na pokazanie artystycznych możliwości jedynego w regionie teatru muzycznego i uprzyjemnienie czasu wczasowiczom, spragnionych dźwięków.

Do tej pory latem, kiedy z reguły artyści nabierają sił i przygotowują się do kolejnego sezonu artystycznego, wkurortach nadmorskich brakowało tak dużych widowisk ze sfery kultury wysokiej. Są festiwale, koncerty techno, disco polo... Ale potrzebny jest też wypoczynek przy muzyce klasycznej, bo przecież wielu melomanów spędza wakacje nad morzem. Zresztą nie trzeba być miłośnikiem muzyki klasycznej, by zakochać się w muzyce, którą zaoferuje Opera na Zamku.

Repertuar będzie „lekki", pełen szlagierów z oper, operetek i musicali.

- Tegoroczny program, który zaproponujemy mieszkańcom Świnoujścia i Kołobrzegu będzie z jednej strony wtonacji przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, w dużej mierze innych niż wcześniej przedstawione w tych kurortach, ale atrakcyjnych, takich, których zawsze chce się słuchać - mówi Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

Soliści: Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Victoria Vatutina, Sandra Klara Januszewska, Tomasz Łuczak, Pavlo Tolstoy, Dominik Sutowicz.

Świnoujście, 3 lipca, godz. 20, Amfiteatr Miejski im. Marka Gre-chuty, wstęp wolny.

Kołobrzeg, 4 lipca, Amfiteatr, ul. Fredry, cena biletu - 20 zł.

Tytuł oryginalny

Opera zaprasza nad... morze!

Źródło:

Głos Szczeciński Nr 150

Wątki tematyczne