EN

31.05.2021, 13:25 Wersja do druku

Szczecin. Odwołany spektakl "Proces" P. Glassa w Operze na Zamku

Szanowni Państwo, z powodu niedyspozycji jednego z solistów spektakl „Proces” zaplanowany na 5 i 6 czerwca zostaje odwołany.

fot. T. Seidler

W dniach 4 – 6 czerwca zapraszamy na recital „Klucz do poezji” w wykonaniu Ewy Olszewskiej oraz Olgi Bilej, który dostępny będzie na kanale YouTube oraz za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Opera online.

Przypominamy również, że nadal można obejrzeć recital „Romans wschodni” w wykonaniu Victorii Vatutiny i Olgi Bilas. 

Terminy pozostałych wydarzeń zaplanowanych w siedzibie teatru pozostają bez zmian.

Poniżej informacje nt. wydarzeń online w dniach 4-6 czerwca 2021:

1) Recital „Klucz do poezji”

Benjamin Britten, Erik Satie, Manuel Rosenthal, Claude Debussy, Jules Massenet

A gdyby tak na chwilę przenieść się w surrealistyczny świat snów i podświadomych myśli?...

Dzięki genialnej muzyce Benjamina Brittena oraz ponurym, zmysłowym, często nieprzeniknionym tekstom Arthura Rimbauda postaramy się przejść przez bramę rządzącego się zupełnie innymi prawami świata, do którego klucz ma tylko ten, kto powołuje go do życia…

W części pierwszej naszego recitalu w cyklu Les Illuminations, op. 18 spróbujemy zatopić się w wizji tego niezwykłego świata.

W drugiej części przeniesiemy się do niczym nieskrępowanej wyobraźni teatru absurdu z dodatkiem subtelności i niuansów, a Erik Satie, Manuel Rosenthal oraz Claude Debussy nam w tym pomogą.

Obsada:

Ewa Olszewska, sopran

Olga Bila, fortepian

Fot. w załączniku

2) Recital „Romans wschodni”, 

Sopranistka Victoria Vatutina wraz z pianistką Olgą Bilas zagoszczą u Państwa w domach, by poruszyć nawet najbardziej skryte emocje. Całość – 13 utworów – w dźwiękach najlepszych kompozytorów – pianistów rosyjskich: Rachmaninowa, Czajkowskiego i Rimskiego-Korsakowa.

Obsada:

Victoria Vatutina, sopran

Olga Bilas, fortepian

Fot. w załączniku

Działalność Opery na Zamku w Szczecinie jest współfinansowana przy Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Źródło:

Materiał nadesłany