EN

7.09.2020, 10:26 Wersja do druku

Szczecin. Jubileuszowy Kontrapunkt startuje w przyszłym tygodniu

4 dni, 20 wydarzeń i 70 artystów z Polski, Francji i Korei - tak będzie wyglądał Prolog 55. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2020. Zmieniony, krótszy, ale równie ciekawy, jak zazwyczaj.

„Carmen Funebre" , fot. Maciej Zakrzewski/mat. Teatru Biuro Podróżyrganizatora

Jubileuszowy 55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt z powodu pandemii został odroczony. Organizatorzy przenieśli go na wiosnę 2021, ale we wrześniu miłośnicy teatru dostaną Prolog.
- To wydarzenie, które proponujemy, będzie tylko przedsmakiem, wstępem i prologiem do tego, co ma się wydarzyć w przyszłym roku podczas festiwalu jubileuszowego - mówi Marek Sztark, dyrektor festiwalu.

Kontrapunkt rozpcznie się spektaklem „Carmen Funebre" Teatru Biuro Podróży na pl. Solidarności. Spektakl ten jest grany od 30. lat. Na Kontrapunkcie zostanie pokazany jako wyraz solidarności z Białorusią. Teatr zagra swój spektakl na tle rozświetlonej na biało -czerwono - biało filharmonii.
Pięć wydarzeń Prologu 55. Kontrapunktu to retrospektywa unikatowego projektu „Teatr na Faktach" prowadzonego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Najnowsza produkcja „Kwarantanna", powstała w oparciu o  doświadczenia życia podczas pandemii. Pozostałe przedstawienia to aktualne, szczere i bolesne spojrzenie na dzisiejszy świat i jego problemy.
Kolejnym gościem Prologu 55. Kontrapunktu będzie Olivier de Sagazan, kontrowersyjny i  wybitny performer. Jego spektakle to organiczne kompozycje z wykorzystaniem gliny i farb, które pokrywają Jego ciało. W Szczecinie pokaże słynny i wielokrotnie nagradzany spektakl „Transfiguration".
Ciekawie zapowiada się plenerowy pokaz formacji Galmae z Korei Południowej. Ich „To nie tam, to tamtędy" to interakcyjna monumentalna instalacja.

Tytuł oryginalny

Jubileuszowy Kontrapunkt startuje już w przyszłym tygodniu. Zapowiada się ciekawie

Źródło:

Głos Szczeciński nr 207

Data publikacji oryginału:

07.09.2020

Wątki tematyczne