EN

13.05.2021, 13:30 Wersja do druku

Szczecin. Filharmonia otworzy się ariami z oper Mozarta

Inne aktualności

Arie z oper Mozarta zabrzmią na pierwszym po przerwie koncercie dla publiczności w Filharmonii w Szczecinie. Orkiestra filharmonii pod batutą Rune Bergmanna wykona je 21 maja.

"Mamy zaplanowane kolejne koncerty, jesteśmy przygotowani i cieszymy się, że będziemy mogli przywitać melomanów na kolejnych wydarzeniach w złotej sali" – poinformowało w czwartek biuro prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Na pierwszym po przerwie koncercie publiczność będzie mogła usłyszeć arie z Don Giovanniego, Czarodziejskiego Fletu i Wesela Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta. Utwory wraz z orkiestrą filharmonii pod batutą Rune Bergmanna wykona sopranistka Aleksandra Olczyk.

"Mozart napisał dwadzieścia dwie opery, z czego dziesięć jako nastolatek. Dzięki fenomenowi ich niezwykłej świeżości i aktualności, który utrzymuje się do dzisiaj, okrzyknięty jest najlepszym kompozytorem operowym wszech czasów. Wrodzona łatwość pisania muzyki pełnej czaru i uczucia pozwoliła mu dosłownie zmiażdżyć konkurencję" – wskazano w zaproszeniu na koncert.

Tydzień później, 28 maja filharmonicy przedstawią publiczności hollywoodzką muzykę Karla Jenkinsa (Palladio) i Aarona Coplanda (Music for the Theatre and Music for Movie). Orkiestrę poprowadzi Torodd Wigum.

Sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się w piątek.

Źródło:

PAP