EN

25.05.2021, 11:22 Wersja do druku

Szczecin. Familijny Dzień Dziecka w Operze

Z okazji Dnia Dziecka Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza serdecznie całe rodziny na musical dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Janusza Stalmierskiego według baśni Marii Konopnickiej.

Spektakle na scenie teatru odbędą się 29 i 30 maja o 17.00.

fot Włodzimierz Piątek

„Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” – pisała Maria Konopnicka. Baśń Marii Konopnickiej stała się dla całych generacji polskich dzieci podstawową lekturą będącą źródłem wiedzy o świecie i o wartościach, których należy przestrzegać w życiu, aby być szczęśliwym i docenianym przez innych. Na jej motywach powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokażą też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwalają przenosić góry. Czy krasnoludkom uda się pokonać sprytnego złego Lisa i pomóc sierotce Marysi? Jaki sposób znajdą na leniwego Skrobka? To roztańczony i rozśpiewany spektakl, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny, opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy, że warto rozpoznawać dobro i zło. Muzykę do tego przedstawienia skomponował bardzo mocno związany ze Szczecinem Janusz Stalmierski.

Program spektaklu: https://tiny.pl/rb9cm

Czas trwania: ok. 1 godz. 50 min. (w tym jedna przerwa)

Miejsce: sala główna

Ceny biletów: 30-55 zł

Widownia jest ograniczona do 50% miejsc. Prosimy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas pobytu w operze. W związku z wydarzeniami biletowanymi na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w dniu 30 maja, dla Widzów opery uruchomione zostanie przejście boczne biegnące od ul. Korsarzy wzdłuż szczytu skarpy do wejścia F. Obsługa widowni wskaże drogę.


Źródło:

Materiał nadesłany