EN

16.12.2021, 09:18 Wersja do druku

Szczecin. 25-lecie pracy artystycznej Krzysztofa Tarasiuka

fot. mat. teatru

Teatr Lalek „Pleciuga” zaprasza na „Koncert na Ćwierć Wieku” bożonarodzeniowe pieśni wschodu w wykonaniu kameralnego zespołu „Grabarka”.

18 grudnia (sobota) – godz. 17.00

Duża Scena Teatru Lalek „Pleciuga”

wstęp wolny

Koncert zorganizowany z okazji 25-lecia pracy artystycznej Krzysztofa Tarasiuka – aktora Teatru Lalek „Pleciuga”.

Krzysztof Tarasiuk - urodzony w Białymstoku, dzieciństwo spędził między innymi w Drohiczynie nad Bugiem. Absolwent Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie.

Zadebiutował w Pleciudze w 1996 roku rolą Kaja w "Królowej Śniegu" według H.Ch. Andersena w reżyserii Anny Augustynowicz (dyplom aktorski). Od tamtej pory zagrał w niezliczonej ilości spektakli.

W swojej karierze zdobył kilka nagród z zespołem teatru, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" i Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Lalek w Toruniu.

Uhonorowany także nagrodą na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu za rolę Krzyśka w przedstawieniu „8 dni stworzenia świata” Krzysztofa Raua, a także nagrodą Bursztynowego Pierścienia 2016 dla najlepszego aktora, za rolę Aniołka w spektaklu „Rosnę” w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego.

Poza pracą w teatrze śpiewa w zespole „Grabarka”; jest także dzwonnikiem w Cerkwi Św. Mikołaja w Szczecinie.

Źródło:

Materiał nadesłany