EN

27.09.2022, 10:59 Wersja do druku

Świdnica. Warsztaty z Mateuszem Pakułą

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu  Alchemia teatralna  zaprasza na dwudniowe warsztaty dramatopisarskie, które  poprowadzi Mateusz Pakuła, dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy.

fot. mat. organizatora

Zajęcia odbędą się w terminie:

3.10, godz.15.30-19.30

4.10, godz. 14.30-17.30

Miejsce: Galeria Fotografii, Rynek 44

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy do 28 września 2022 r. na adres: [email protected]

Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy. Wielokrotnie nagradzany za swoje sztuki, adaptacje i spektakle. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Wydał sześć książek z dramatami.

Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to Lem vs P. K. Dick i Pluton p-brane w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Chaos pierwszego poziomu w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, W ogień! w Teatrze Słowackiego w Krakowie, w reżyserii Wojtka Klemma i Wieloryb the Globe, w reżyserii Evy Rysovej.

Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Konformista 2029, Śnieg w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, czy Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną i Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka.

W 2021 roku zadebiutował jako prozaik książką pt. „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Została ona nominowana do szeregu nagród, m.in. Odkrycia Empiku, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie Debiut Literacki — Pióro Roku 2021.

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji

Źródło:

Materiał nadesłany