EN

23.07.2021, 09:00 Wersja do druku

Stary Sącz. Jesienny Festiwal Teatralny z Zielińską

Inne aktualności

25. Jesienny Festiwal Teatralny zapowiada się na artystyczne wydarzenie. Od 28 września do 21 października zaplanowano spektakle renomowanych potekkh scen zTeatrem Narodowym na czele, spotkania z twórcami i koncerty, wtym występ pochodzącej ze Starego Sącza Katarzyny Zielińskiej.

W ubiegłym roku impreza w starosądeckim Sokole nie doszła do skutku ze względu na pandemię. - Zmieniło się wiele, także w nas samych, na szczęście pozostało pragnienie miłości do sztuki, do teatru, które stopniowo i coraz mocniej zaczyna odżywać - mówi Janusz Michalik, dyrektor artystyczny25. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu. liczy, że w tym roku epidemia nie pokrzyżuje planów. Ruszyła już sprzedaż biletów-ceny 20-100 zł - na stronie organizatora i w starosądeckim Centrum Informacji Turystycznej. Im więcej biletów kupią osoby zaszczepione, tym większa publiczność weźmie udział. Program imprezy wygląda imponująco.

 - Będzie klasycznie, współcześnie, familijnie (za sprawą niedzielnych spektakli Teatru Lalek Rabcio), komediowo, muzycznie (jeden spektakl muzyczny i dwa koncerty z udziałem m. in. Miejskiej Orkiestry Stary Sącz i „niskopiennej góralki” Kasi Zielińskiej, rodem ze Starego Sącza). Nie zabraknie innych sądeckich akcentów – spektakli Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego i Teatru 13 oraz wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa - wylicza Janusz Michalik, dyrektor artystyczny 25. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu.

Ponad trzytygodniową imprezę wspólnie przygotowują: Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Nowym Sączu, Centrum Kultury i Sztuki im. ady Sari w Starym Sączu, Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego oraz gmina Stary Sącz.

W sumie na deskach starosądeckiego Sokoła zobaczymy aż 19 tytułów (w tym kilka nowości i premier), ponad 30 spektakli i koncertów, wernisaż wystawy i jeszcze na dodatek kilka spotkań z artystami w ramach cyklu „Scena bliżej widza”.

Sprzedaż biletów ruszy 23 lipca. Będą one dostępne na stronie organizatora oraz w starosądeckim Centrum Informacji Turystycznej. Co ważne im więcej biletów kupią osoby zaszczepione, tym większa publiczność weźmie udział w danym wydarzeniu.
A oto szczegółowy program Festiwalu:

28.09. (wtorek) – godz. 17.00 i 20.00
Teatr GUDEJKO z Warszawy
„DZIWNA PARA” Neila Simona
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Obsada: Artur BARCIŚ, Cezary ŻAK, Witold WIELIŃSKI, Wojciech WYSOCKI, Piotr SKARGA, Katarzyna ŻAK, Viola ARLAK.

Tytuł oryginalny

Jesienny Festiwal Teatralny z Zielińską

Źródło:

Gazeta Nowosądecka nr 29

Autor:

Janusz Bobrek

Wątki tematyczne