Stabat Mater. Harnasie
Premiera – 22.10.2016

Stabat Mater. Harnasie

reż. Bondara Robert, Bondara Robert

inscenizacja

Robert Bondara

muzyka

„Kniaź Patiomkin” op. 51, muzyka na małą orkiestrę i chór męski

muzyka

do V aktu dramatu Tadeusza Micińskiego

muzyka

„Stabat Mater” op. 53 na sopran, alt, baryton i orkiestrę

muzyka

do słów średniowiecznej sekwencji w przekładzie Józefa Jankowskiego

choreografia

Robert Bondara

kierownictwo muzyczne

Maciej Figas

scenografia

Julia Skrzynecka

przygotowanie chóru

Henryk Wierzchoń

reżyseria światła

Maciej Igielski

asystent choreografa

Anna Bebenow

asystent choreografa

Anna Pietrykowska

dyrygent

Maciej Figas

muzyka

„Harnasie” op. 55, balet-pantomima w dwu odsłonach z epilogiem

muzyka

na orkiestrę, chór mieszany i tenor solo

muzyka

do scenariusza kompozytora i Jerzego Mieczysława Rytarda

inscenizacja

Robert Bondara

choreografia

Robert Bondara

kierownictwo muzyczne

Maciej Figas

scenografia

Julia Skrzynecka

przygotowanie chóru

Henryk Wierzchoń

reżyseria światła

Maciej Igielski

asystent choreografa

Anna Bebenow

asystent choreografa

Anna Pietrykowska

dyrygent

Maciej Figas

Obsada:

Katarzyna Nowak-Stańczyk (Sopran)
Krystyna Nowak (Sopran)
Magdalena Polkowska (Sopran)
Victoria Vatutina (Sopran)
Magdalena Chmielecka (Sopran)
Aleksandra Gudzio (Alt)
Małgorzata Ratajczak (Alt)
Dorota Sobczak (Alt)
Jarosław Bręk (Baryton)
Łukasz Goliński (Baryton)
Sławomir Kowalewski (Baryton)
Leszek Skrla (Baryton)
Anna Bobrowska (Matka)
Angelika Gembiak (Matka)
Olga Karpowicz (Matka)
Marta Kurkowska (Matka)
Anna Pietrykowska (Matka)
Tomasz Gruszecki (Syn)
Paweł Nowicki (Syn)
Tomasz Siedlecki (Syn)
Tomasz Wojciechowski (Syn)
Wiktor Dierewianko (Czarny)
Krzysztof Górski (Czarny)
Rafał Tandek (Czarny)
Tomasz Wojciechowski (Czarny)
Marta Berezowska
Ewa Białek-Seleznev
Agnieszka Błaszczyk
Anna Bobrowska
Camilla Botticini
Sylwia Brzezińska
Angelika Gembiak
Eugénie Hecquet
Olga Karpowicz
Marta Kowalczyk
Sandra Kruk
Marta Kurkowska
Joanna Oleś-Strojna
Anna Pietrykowska
Ewa Sikorska
Natalia Ścibak
Wiktor Dierewianko
Krzysztof Górski
Tomasz Gruszecki
Piotr Kobierzyński
Mariusz Kowalczyk
Gabriele Lucci
Seiru Nagahori
Paweł Nowicki
Remigiusz Orłowski
Konrad Przybytniak
Vladimir Seleznev
Tomasz Siedlecki
Rafał Tandek
Tomasz Wojciechowski
Janusz Ratajczak (Tenor)
Szymon Rona (Tenor)
Tadeusz Szlenkier (Tenor)
Pavlo Tolstoy (Tenor)
Krzysztof Górski (Harnaś)
Tomasz Siedlecki (Harnaś)
Rafał Tandek (Harnaś)
Tomasz Wojciechowski (Harnaś)
Anna Bobrowska (Młoda)
Angelika Gembiak (Młoda)
Marta Kurkowska (Młoda)
Anna Pietrykowska (Młoda)
Tomasz Gruszecki (Młody)
Mariusz Kowalczyk (Młody)
Paweł Nowicki (Młody)
Tomasz Siedlecki (Młody)
Wiktor Dierewianko (Ojciec)
Piotr Kobierzyński (Ojciec)
Vladimir Seleznev (Ojciec)
Olga Karpowicz (Matka)
Joanna Oleś-Strojna (Matka)
Anna Pietrykowska (Matka)
Elżbieta Ponicka-Bukolt (Matka)
Olessia Denissova (Wdowa)
Anna Bebenow (Wdowa)
Elżbieta Ponicka-Bukolt (Wdowa)
Ryszard Madejski (Kelner)
Wiktor Dierewianko (Harnaś)
Krzysztof Górski (Harnaś)
Tomasz Gruszecki (Harnaś)
Piotr Kobierzyński (Harnaś)
Mariusz Kowalczyk (Harnaś)
Gabriele Lucci (Harnaś)
Seiru Nagahori (Harnaś)
Paweł Nowicki (Harnaś)
Remigiusz Orłowski (Harnaś)
Konrad Przybytniak (Harnaś)
Vladimir Seleznev (Harnaś)
Tomasz Siedlecki (Harnaś)
Rafał Tandek (Harnaś)
Tomasz Wojciechowski (Harnaś)
Anna Bebenow (Gość weselny)
Marta Berezovska (Gość weselny)
Ewa Białek-Seleznev (Gość weselny)
Agnieszka Błaszczyk (Gość weselny)
Anna Bobrowska (Gość weselny)
Camilla Botticini (Gość weselny)
Sylwia Brzezińska (Gość weselny)
Olessia Denissova (Gość weselny)
Angelika Gembiak (Gość weselny)
Eugénie Hecquet (Gość weselny)
Olga Karpowicz (Gość weselny)
Marta Kowalczyk (Gość weselny)
Sandra Kruk (Gość weselny)
Marta Kurkowska (Gość weselny)
Joanna Oleś-Strojna (Gość weselny)
Elżbieta Ponicka-Bukolt (Gość weselny)
Ewa Sikorska (Gość weselny)
Natalia Ścibak (Gość weselny)
Wiktor Dierewianko (Gość weselny)
Krzysztof Górski (Gość weselny)
Tomasz Gruszecki (Gość weselny)
Piotr Kobierzyński (Gość weselny)
Mariusz Kowalczyk (Gość weselny)
Gabriele Lucci (Gość weselny)
Seiru Nagahori (Gość weselny)
Paweł Nowicki (Gość weselny)
Remigiusz Orłowski (Gość weselny)
Konrad Przybytniak (Gość weselny)
Vladimir Seleznev (Gość weselny)
Tomasz Siedlecki (Gość weselny)
Rafał Tandek (Gość weselny)
Tomasz Wojciechowski (Gość weselny)
Sylwia Brzezińska (Tancerka góralska)
Marta Kowalczyk (Tancerka góralska)
Sandra Kruk (Tancerka góralska)
Anna Pietrykowska (Tancerka góralska)
Ewa Sikorska (Tancerka góralska)
Natalia Ścibak (Tancerka góralska)
Krzysztof Górski (Tancerz góralski)
Piotr Kobierzyński (Tancerz góralski)
Mariusz Kowalczyk (Tancerz góralski)
Paweł Nowicki (Tancerz góralski)
Konrad Przybytniak (Tancerz góralski)
Vladimir Seleznev (Tancerz góralski)
Jacek Kwaśniak
Michał Kwaśniak

Opera Nova
ul. Marszałka Focha 5; 85-070 Bydgoszcz

Magazyny

Archiwum