EN

20.11.2020, 11:21 Wersja do druku

Sopot. Wsparcie kulturalne. Trwa nabór wniosków na działalność w 2021 roku

Inne aktualności

W Sopocie trwa nabór wniosków dla NGO na realizację zadań z zakresu m.in. kultury i sztuki oraz wniosków na stypendia artystyczne.

Koniec roku w kulturze to czas, kiedy instytucje, organizacje pozarządowe, animatorzy i animatorki składają wnioski na dofinansowanie swoich projektów. Koronawirus przearanżował mocno życie kulturalne na całym świecie, ale nie zmieniło się to, że kultura w większym lub mniejszym stopniu, przynajmniej na szczeblu samorządowym, jest wspierana. 

Sopot ogłosił konkurs na realizację zadań gminy na rok 2021. Chodzi o działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym, edukacji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, ekologii i ochrony środowiska oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.  

Chodzi m.in. o zadania z zakresu literatury, teatru, filmu, tańca, integracji z osobami wykluczonymi i dyskryminowanymi z wykorzystaniem „innowacyjnych rozwiązań technologicznych lub komunikacyjnych wpisujących się w aktualny dyskurs o kulturze oraz projektów z zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych służących popularyzacji kultury”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wsparcie kulturalne w Sopocie. Trwa nabór wniosków na działalność w 2021 roku

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

murasz