EN
25.04.2022, 10:10 Wersja do druku

Sopot. „Wsopotwzięci” Teatru Wybrzeże w 120. rocznicę powstania kurortu

W piątek, 29 kwietnia o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże odbędzie się prapremiera spektaklu „Wsopotwzięci” dedykowanego miastu Sopot w 120. rocznicę powstania kurortu.

fot. Marek LOONEY Rybowski

Niczym słynni bohaterowie filmu Kondratiuka WNIEBOWZIĘCI – bohaterowie tego widowiska przybywają nad morze, aby sobie trochę „polatać”, uciec od codziennego zgiełku, przeżyć niezwykłą przygodę, poczuć jego transowy puls. WSOPOTWZIĘCI zapominają na chwilę o normalnym życiu, czas ulega zawieszeniu, miasto z przeszłości, przenika się ze współczesnym, a kolorowe postacie bywalców „Monciaka”, mieszają się z przybyszami. Arystokraci z roku 1914, spotykają lokalnego gangstera z lat 90., gdzieś między nimi przechadza się legendarny Parasolnik, do gości w kawiarnianych ogródkach dosiada się George Kanada, Milord de Molo - samozwańczy kronikarz miasta, usiłuje zapanować nad rozpadającym się czasem, a tajemnicza Zoppotina tańczy swoje mambo pod wulkanem.

A tak naprawdę w tej teatralno-muzycznej opowieści głównym bohaterem jest miasto i jego tajemniczy spleen. A wszystko to zaczyna się od miejsca, w którym niegdyś istniało kino Luksus, potem Bałtyk, a dziś jest Scena Kameralna, na której odbywa się seans pamięci WSOPOTWZIĘTYCH…

WSOPOTWZIĘCI

Scenariusz: Michał Chludziński, Łukasz Czuj

Reżyseria: Łukasz Czuj

Teksty piosenek: Michał Chludziński

Muzyka i aranżacje: Marcin Partyka

Scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita

Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka

Projekt plakatu: Marek LOONEY Rybowski

Asystent reżysera, inspicjent - sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Katarzyna Figura, Katarzyna Kaźmierczak, Janek Napieralski, Robert Ninkiewicz, Katarzyna Z. Michalska, Marcin Miodek, Cezary Rybiński, Marek Tynda, Agata Woźnicka.

Aktorom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Ignacego Wiśniewskiego w składzie: Filip Arasimowicz, Szymon Kowalik, Michał Lasota, Mateusz Otczyk, Ignacy Wiśniewski.

Prapremiera: 29 kwietnia na Scenie Kameralnej

Kolejne spektakle: 30 kwietnia oraz 1, 2 i 3 maja na Scenie Kameralnej

Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

Źródło:

Materiał nadesłany