03.08.2020, 10:29 Wersja do druku

Sopot. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier już po raz 23.

Inne aktualności

W Teatrze Atelier w Sopocie odbędzie się przegląd finalistów 23. Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

„Życie ma swoje wybryki - i to cały jego wdzięk" pisała jako nastolatka w pamiętniku Agnieszka Osiecka. poetka, dziennikarka i autorka tekstów piosenek. Wiele z nich - jak „Okularnicy" czy „Małgośka" - przeszło do klasyki polskiej piosenki. Muzykę do jej tekstów pisali najlepsi polscy kompozytorzy. Osiecka. miała bowiem ten dar, że pisząc o sobie, pisała o każdym z nas.

Jej piosenki niezmiennie zachwycają wykonawców i słuchaczy. Któż nie zna takich piosenki jak „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", „ Na zakręcie", „Niech żyje bal", czy „Małgośka". Wciąż nowi wykonawcy sięgają po jej teksty.

Niewiele osób pamięta, że Osiecka w latach 50. odbyła staż dziennikarski w „Głosie Wybrzeża", tu zetknęła się z teatrem Bim Bom. Poznała wówczas m.in. Zbigniewa Cybulskiego i Bogumiła Kobielę.

Po latach był Sopot i Teatr Atelier dla którego napisała swoje ostatnie sztuki i songi uznane przez krytykę za najciekawsze w jej dorobku. W Teatrze Atelier Andre Ochodlo i Osiecka wystawili wspólnie „Apetyt na śmierć" - opowieść o współczującym aniele śmierci na motywach „Wrogów" Singera.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej" w teatrze Atelier już po raz 23.

Źródło:

Polska Dziennik Bałtycki nr 180

Autor:

Grażyna Antoniewicz

Tematy w toku