EN

7.09.2020, 13:30 Wersja do druku

Sopot. Koncert "Pamiętajmy o Osieckiej" w Operze Leśnej

Już 12 września o 18.00 w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się Koncert dla Mieszkańców „Pamiętajmy o Osieckiej".

To cyklicznie wydarzenie, które Bałtycka Agencja Artystyczna organizuje razem z władzami Sopotu, aby podziękować mieszkańcom za miniony sezon wakacyjny. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa - to lato było inne niż wszystkie - kosztowało wszystkich dużo wysiłku. Ciężka praca zasługuje na chwilę prawdziwego relaksu. W tym roku relaks znajdziemy w twórczości Agnieszki Osieckiej, której twórczość - pozornie znaną - wciąż odkrywamy na nowo.

Pomoże nam w tym zespół sopockiego Teatru Atelier - miejsca, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje do dzisiaj. Teatr od 23 lat organizuje konkurs na interpretację jej piosenek. Finalistki i finaliści tegorocznej edycji tego konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu.

Druga część to czas na popisowe wykonania przygotowane przez Annę Dereszowska, Katarzynę Dąbrowską, Magdę Smalarę, Magdę Umer,
Katarzynę Zielińską i Gabrielę Kundziewicz. Za muzyczną stronę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza i orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Jerzy Satanowski.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” nr 208

Autor:

opr. szal

Data publikacji oryginału:

05.09.2020

Wątki tematyczne