EN

6.08.2021, 10:45 Wersja do druku

Solniki. Wkrótce rusza LasFest

Codziennie przez pięć dni nowe spektakle, do tego koncerty i pokazy filmowe. W fantastycznym miejscu - bo w pewnej magicznej stodole ukrytej w lesie.

Kto będąc fanem teatru jeszcze nie odwiedził jej w Solnikach 44, zrobić to powinien koniecznie. Okazją jest 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego LasFest, w dniach 10-14 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny, już można rezerwować wejściówki ([email protected]).

Kilka lat temu teatralną enklawę w lesie niedaleko Zabłudowa wymyślił duet w życiu i na scenie - Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, twórcy znakomitej Grupy Coincidentia.

W tym roku w leśnej stodole zobaczyć można m.in. najnowszą premierę Grupy Coincidentia - „Ściana z widokiem". Znów zagrają przyjaciele i mistrzowie z Figurentheater Wilde & Vogel z Niemiec - czyli wybitny lalkarz, który stworzył bardzo charakterystyczny i niepodrabialny styl animacji, Michael Vogel oraz ilustrująca muzycznie spektakle świetna kompozytorka i improwizatorka Charlotte Wilde. W ich wykonaniu zobaczymy aż dwa spektakle - „Kwiaty zła" oraz „Micro".

Na finał festiwalu w leśnych ostępach zagra znakomita multiinstrumentalistka pochodząca z Białegostoku - Karolina Cicha.• Dokładny program na bialystok.wyborcza.pl

Tytuł oryginalny

Teatr w tajemniczej stodole

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Białystok nr 181 dodatek Co Jest Grane