EN

28.07.2021, 14:50 Wersja do druku

Solniki. LasFest - 4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie

10 sierpnia zaczyna się LasFest 2021 – 4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie – Edycja Kory.

fot. proj. Michał Matoszko / mat. organizatora

LasFest 2021 – 4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie – Edycja Kory

10-14.08.2021 - Solniki 44

Po trzech odsłonach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Lesie, które odbyły się kolejno pod hasłami: „edycji Dzika” - impulsywnego i dostojnego zwierzęcia, „edycji Mchu” - pospolitej rośliny leśnej stanowiącej schronienie dla wielu drobnych gatunków oraz „edycji mamy Wilka” - leśnego bohatera budzącego respekt oraz romantyczne skojarzenia, patronem czwartego LasFestu będzie KORA. Owa tkanka, pokrywająca pnie drzew i wielu innych, spotykanych w lesie roślin, stała się inspiracją do skonstruowania programu festiwalu w 2021 roku ze względu na funkcje jakie pełni. To Kora uczestniczy w przewodzeniu wielu życiodajnych soków i składników niezbędnych do funkcjonowania roślin. Bierze też udział w ich magazynowaniu, umożliwiając przetrwanie drzewa w niesprzyjających warunkach. Kora jest wreszcie częścią drzewa, z którą w pierwszej kolejności mamy bliski kon-takt, głaszcząc pień, opierając się o niego, obejmując drzewo.

Sytuacja pandemii, oraz związane z nią utrudnienia w funkcjonowaniu instytucji, organizacji kulturalnych i samych twórców, sprawia, że myślenie o trwaniu w sztuce nacechowane staje się lękiem o prze-trwanie. Wszyscy twórcy potrzebują „Kory” która ochroni ich przed niepożądanym działaniem zewnętrznych, destrukcyjnych sił, dostarczy niezbędnych do kreatywnej pracy soków, jak również zmagazynuje pomysły i środki na kolejne realizacje.

Program LasFest 2021 pod patronatem „Kory” będzie zbiorem poruszających i zabawnych, rozbudowanych inscenizacyjnie i skromnych, soczystych i chropowatych artystycznych wypowiedzi o przetrwaniu.

Obsada LasFest:
* Dagmara Sowa / Dyrektor Festiwalu
* Paweł Chomczyk / Dyrektor Artystyczny
* Katarzyna Kuźmicz-Mészáros / Producent
* Bogusław Kasperuk / Kierownik Techniczny
* Michalina Kostecka / Szef Leśnej Kuchni

[email protected]
facebook.com

solniki44.pl


Projekt wsparty finansowo przez Gminę Zabłudów, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Kulturstiftung des Freistaates Sachsen. Zadanie zrealizowane przez Sie-dlisko Kultury Solniki 44 we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

***

Projekt wsparty finansowo przez Gminę Zabłudów, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Kulturstiftung des Freistaates Sachsen. Zadanie zrealizowane przez Siedlisko Kultury Solniki 44 we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne