EN

15.10.2020, 10:36 Wersja do druku

Słupsk. "Pippi Pończoszanka" na afiszu Teatru Tęcza

Witajcie. Jest trudno, ale możecie na nas liczyć. Tęcza gra na żywo – bo ważne jest dla nas zdrowie – także psychiczne – dzieci. Dajemy im i Wam – oddech i radość w tej, dusznej dla wielu, sytuacji. Widzimy się w każdą sobotę o 11:00, dbając przy tym o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Nowa zasada – 25 procent zajęcia widowni.

 W najbliższą sobotę: "Pippi Pończoszanka", w reżyserii Jacka Popławskiego to tylko na pozór prosta historia piegowatej dziewczynki z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją.

Przedstawienie dla widzów od lat 6. Sobota 17. października, godz. 11.00.

link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/680317416198306

fot. Magda Tramer

Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem? Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia),  bez rodziców, w nowym miejscu. Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.

fot. Magda Tramer

Dbamy o bezpieczeństwo.

W dalszym ciągu spektakle w Tęczy odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego – obowiązują: dezynfekcja rąk, maseczki, zapełnienie tylko 25 procent widowni, by zachować dystans społeczny.
Dlatego w naszym teatrze możecie czuć się bezpiecznie.

Wciąż także możecie oglądać na tęczowym kanale YouTube „Śnieżkę – Komiks-musical”

Animowany projekt zrealizowany w naszym Teatrze przez Tomasza Mana jest dostępny pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=GirynqnRiMc

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne