EN

2.06.2021, 19:23 Wersja do druku

Śląskie. Pokaz historycznych tańców i zabaw. Annum festival

Inne aktualności

W sobotę 6 czerwca na melomanów czeka kolejna odsłona ANNUM festivalu - wydarzenia, promującego muzykę dawną, organizowanego w Tarnowskich Górach oraz Chorzowie.

Najbliższy koncert odbędzie się z udziałem publiczności - będzie to pierwszy koncert w ramach festiwalu po wielomiesięcznej przerwie, jak zaznacza Zygmunt Magiera, dyrektor artystyczny ANNUM festivalu.

Tym razem w świat minionych epok przeniesie nas pokaz tańców historycznych połączony z warsztatami prowadzonymi przez specjalistów i pasjonatów z Teatru Tańca Terpsychora w otoczeniu przyrody.

- Ukażemy i przybliżymy nieco historyczne tańce, zabawy i kostiumy jakie królowały m.in. na dawnych polskich dworach, przekazując radość i piękno płynące z ich żywiołowości, stylu i ponadczasowego szyku - informują organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się zarówno w Chorzowie, jak i w Tarnowskich Górach. W Chorzowie - o godz. 13 w Starochorzowskim Domu Kultury, a w Tarnowskich Górach - o godz. 17.30 w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pokaz historycznych tańców i zabaw. Annum festival zaprasza

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MO