EN

5.06.2020, 11:52 Wersja do druku

Śląskie. Aktorzy i muzycy przygotowują się do grania

Teatr Polski w Bielsku-Białej

Minister kultury Piotr Gliński informacją o tym, że kina, teatry i filharmonie mogą od jutra otwierać się dla publiczności, zaskoczył większość dyrektorów tych instytucji.

Po pierwsze - mają oni obawy, że to za wcześnie. Po drugie - szczegółowe wytyczne, jak pracować, dostali raptem trzy dni temu. Po trzecie - zwykle w połowie czerwca sezon artystyczny w Polsce dobiega końca.

Nadchodzi dobry czas dla melomanów. W NOSPR muzycy wrócili do pracy. - Próby, w kameralnym składzie, wznowiliśmy równo dziesięć tygodni po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii. To wszystko wydaje się takie nieprawdopodobne, wręcz surrealistyczne! - mówi Rafał Zambrzycki-Payne, skrzypek i koncertmistrz orkiestry.

- Musieliśmy ograniczyć liczbę muzyków na estradzie ze względu na konieczność zachowania półtorametrowych odstępów. Każdy ma więc wyznaczone miejsce i swój pulpit na nuty. Dzięki temu nie musimy - na szczęście! - grać w maseczkach. Jest więc inaczej niż dotychczas, dziwnie - mówi Rafał Zambrzycki-Payne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.