EN

19.05.2021, 11:58 Wersja do druku

Rzeszów. XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada w czerwcu

Inne aktualności

Po wielu miesiącach izolacji i obcowania z wirtualnymi półśrodkami, wreszcie przyszedł czas na spotkanie. Spotkanie z magią, która tworzy się w scenicznej materii, spotkanie aktorów z widzami, spotkanie grupy odbiorców, połączonych wspólnym teatralnym przeżyciem. Będzie to nie tylko moment doświadczania sztuki jako takiej, ale też przestrzeń do refleksji nad sprawami fundamentalnymi, które w wybranych festiwalowych propozycjach znalazły żywe, wartościowe ujście. Tegoroczna Maskarada odbywa się pod hasłem „Prawa dziecka – prawa człowieka – prawa zwierząt”. Połączeni misją nienachalnej, subtelnej w środkach wyrazu teatralnej edukacji, pragniemy pogłębiać świadomość małych odbiorców i uwrażliwiać ich na świat, którego są pełnoprawnymi uczestnikami. Pragniemy budować poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty, tolerancji i szacunku wobec zwierząt.

11. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada, który nie mógł się odbyć w ubiegłym roku z wiadomych względów, tym mocniej zachęca do oderwania się od zastanej rzeczywistości i zanurzenia się w tę alternatywną – piękną, symboliczną, pełną humoru i wzruszeń. Życzę Wam, żeby ta długo wyczekiwana przygoda była niezwykła, niezapomniana i zwiastowała nowe, lepsze, prawdziwe.

Przemysław Jaszczak
zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru „Maska”w Rzeszowie

Temat tegorocznej Maskarady to “PRAWA DZIECKA - PRAWA CZŁOWIEKA - PRAWA ZWIERZĄT”
W tym roku po raz pierwszy spektakle konkursowe oceniane będą w dwóch nurtach: nurcie głównym i nurcie off. W programie znajdą się spektakle dla dzieci i młodzieży, w których ożywiona forma to główny środek ekspresji, stanowiące przegląd zachodzących w tym gatunku teatru zjawisk i inspirację do poszukiwań przynależnych mu nowych form. 

Cele Maskarady to promocja współczesnej dramaturgii i dokonań teatru ożywionej formy, przełamanie stereotypowego postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla najmłodszych widzów.

Na festiwalu zobaczycie premierowo:

16.06 BRZYDKIE KACZĄTKOw reż. Anny Wolszczak Teatru „Maska“ w Rzeszowie (poza konkursem)
20.06 LUDZIE/PSY Analog Collective (Warszawa) 

W ramach Festiwalu Maskarada odbędą się wydarzenia towarzyszące, koncerty, panel dyskusyjny, czytanie performatywne z muzyką na żywo, warsztaty, wystawa studentów Wydziału Grafiki URz.

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY -> WWW.TEATRMASKA.PL

Widz indywidualny - 16 zł
Grupy (od 10 osób) - 14 zł

Obowiązuje:

- 50 % WIDOWNI

- Dystans

- Dezynfekcja,

- Maseczka w miejscach zamkniętych

Źródło:

Materiał nadesłany