EN

16.07.2021, 08:09 Wersja do druku

Rzeszów. Musical "Piotruś Pan" i 80 młodych aktorów na scenie

Inne aktualności

Rozmach, energia, kolory, muzyka i taniec oraz najlepsze światowe musicale - tym charakteryzują się spektakle przygotowywane każdego roku przez adeptów Akademii Aktorskiej "Artysta" w Rzeszowie. Najnowszy musical - "Piotruś Pan" - już w sobotę i niedzielę w Teatrze im. W. Siemaszkowej. Wstęp jest darmowy.

Fundacja Artysta oraz Akademia Aktorska Artysta zapraszają na swoją kolejną musicalową realizację. Tym razem będzie to "Piotruś Pan", spektakl familijny, wprowadzający widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń.

"W tej wielkiej przygodzie zmierzymy się ze złowrogimi piratami, ogrzejemy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryjemy nowe lądy" - zapowiadają przedstawienie organizatorzy.

Autorem libretta jest Jeremi Przybora, a muzyki - Janusz Stokłosa. Spektakl wyreżyserował Kornel Pieńko.

Jak na światowych scenach

Sztukę łączenia aktorstwa, wokalu i tańca podopieczni Fundacji Artysta i Akademii Aktorskiej Artysta opanowują systematycznie na zajęciach przygotowujących do profesjonalnych występów scenicznych. Od czytania scenariusza przez pierwsze kroki układów choreograficznych i dźwięki utworów muzycznych – taka jest droga do realizacji, której premiera odbędzie się na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Musical "Piotruś Pan" i 80 młodych aktorów na scenie. Familijny spektakl w teatrze za darmo

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne