EN
5.04.2022, 15:17 Wersja do druku

Rzeszów. „Matecznik” i spotkanie z Moniką Siarą - Bramorą

Teatr Przedmieście serdecznie zaprasza na spektakl "Matecznik" oraz na spotkanie z Moniką Siarą - Bramorą - autorką sztuki
* 10 kwietnia godz. 19.00
* Teatr Przedmieście
ul. Reformacka 4 w Rzeszowie

fot. mat. teatru

MATECZNIK
Jestem matką czy córką? Czym bardziej? Nie wiem. Kiedy córka przestaje być córką a staje się matką? Kiedy matka przestaje być matką, codzienną opiekunką, matką wiecznie czuwającą, matką bez której nie potrafimy sobie poradzić w życiu? Jak to jest ustąpić z roli matki, przestać matkować i tłumaczyć świat? Co to znaczy dla matki przestać? Dlaczego stanąć z boku jest tak trudno?
A dorosłe córki mają dylemat: czy powiedzieć jej stanowcze "nie" czy dalej udawać?
Opowiadamy i śpiewamy o miłości, seksie, prozie życia i trudnej relacji matek i córek. W lekkiej formie i z dystansem.

tekst: Monika Siara-Bramora
reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
muzyka: Maciej Szukała
występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska oraz Julia Gamblin, Izabela Lisowicz, Kinga Szuberla
rezerwacje: tel. 667 714 730
bilety: 40 zł

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
*****

MONIKA SIARA –BRAMORA
- absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka kilku dramatów, które miały swoje czytania w ramach Laboratorium Dramatu działającego przy Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz podczas festiwalu Źródła Pamięci. Grotowski- Kantor –Szajna w Rzeszowie („Miss o zapachu dymu”). Finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2018 roku za sztukę “Widok z mojego balkonu” (reż. Ewa Małecki), która została zrealizowana również w ramach projektu Teatroteka. Uczestniczka projektów dramatopisarskich, takich jak: Nowa Huta – Moja Miłość, Kapsuła Czasu, Centrum Dramatu Najnowszego. Współpracowała z internetowymi magazynami „Teatr dla Was” i „Teatralia” oraz czasopismem „Teatr Lalek”.


Źródło:

Materiał nadesłany