EN

31.08.2020, 08:44 Wersja do druku

Rzeszów. Internetowa transmisja z Litwy na festiwalu Trans/Misje

Inne aktualności

– Mój spektakl opowie o miłości, miłości bez względu na narodowość i tożsamość seksualną. Szanujmy odrębność. Bądźmy wolni, walczmy o wolność – zagrzewał publiczność reżyser, protestując przeciwko reżimowi Łukaszenki.

W piątek, drugiego dnia festiwalu, Trans/Misje gościły w restauracji Lord Jack, gdzie folkowy koncert dała Gaba Janusz, na teatralnym dziedzińcu ze spektaklem “Show and Go”, a także w Wojewódzkim Domu Kultury. Tam, w sali kinowej, transmitowano spektakl “Mariaż idealny” Teatru Dramatycznego w Szawlach.

O ile bowiem pierwszego dnia pandemia nie bardzo dawała się festiwalowej publiczności we znaki, o tyle drugiego już namieszała. Do Rzeszowa nie mogli przyjechać artyści z Litwy.

– Spektakl naszego litewskiego partnera to ewidentny i namacalny przykład pandemii koronawirusa. Dwa tygodnie temu artyści z Litwy otrzymali od tamtejszych władz zakaz podróży do krajów o wysokim wskaźniku zachorowań na COVID-19, w tym do Polski. Stąd ta forma bardzo transmisyjna – tłumaczyła Jagoda Skowron, kurator festiwalu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Drugi dzień Trans/Misji: koronawirus zmienił festiwal w… transmisyjny. W tle walka o wolność na Białorusi

Źródło:

Rzeszów News

Link do źródła

Wątki tematyczne