EN

26.04.2021, 13:45 Wersja do druku

Ruda Śl. "Zazdroszczę tej, co jeszcze dzisiaj mną była" Gliwickiego Teatru Tańca online

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 30 kwietnia o godz. 18.00 na  NOC TAŃCA 2021 w MCK online.

fot. mat. organizatora

W programie spektakl: "Zazdroszczę tej, co jeszcze dzisiaj mną była" w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca

Transmisja on-line - Dostępna bezpłatnie na kanale YouTube "MCK Ruda Śląska"

- - - - - - - - - - -

Dobra Alina - mordercza Balladyna?

A może jednak nie do końca tak? Co jeśli ta historia to tylko ciąg zdarzeń, w których Balladyna jest jedynie ofiarą tego malinowego pojedynku? Czy wojnę da się wygrać bez poniesienia ofiary? Czy cel uświęca środki? W którym momencie i za sprawą czego melodia tej historii zaczyna swój pejoratywny akord?

Spektakl niesie za sobą zbiór pytań, burzy stereotypowe postrzeganie relacji, nie określa wyniku, ale daje szansę na swobodne obranie frontu. Pomimo obecności ciał samotność wypływa tu niczym uciekające maliny z dzbana, a miłość ma słony smak łez.

Zapraszamy na taneczną adaptację „Balladyny” Juliusza Słowackiego w wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Tańca. Wykorzystując formę artystyczną jaką jest taniec, artyści przedstawią swoją wizję dramatu, będącego opowieścią o żądzy, pragnieniu dominacji i dorastaniu do zbrodni. „Nie ma znaczenia, co mówią słowa - ruchy nigdy nie kłamią…” (Martha Graham). Na scenie zobaczymy tancerki, które ścierać się będą w tym, co indywidualne i wspólne. Obecna będzie też relacja pomiędzy tańczącymi, a oszczędną scenografią, przejmującą muzyką i światłem.

Reżyseria/choreografia: Paweł Tyszkiewicz
Opieka artystyczna: Anna Hampel
Wykonanie: Agata Gabryel, Natalia Kuznik - Gliwicki Teatr Tańca

Tegoroczna edycja Nocy Tańca w MCK odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji "tańczMY 2021" organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca.

UWAGA! Link do spektaklu będzie aktywny do poniedziałku, 3 maja do północy.Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne