31.12.2020, 15:03 Wersja do druku

Łódź. „Rodzina” Teatru Powszechnego na antenie Telewizji TOYA

1 stycznia o 19:20 na antenie Telewizji TOYA obejrzeć będzie można najnowszą premierę Teatru Powszechnego  – komedię „Rodzina” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. TV TOYA jest głównym Patronem Medialnym spektaklu.

fot. Maciej Zakrzewski / mat. teatru

- Zamykamy 2020 rok – wypełniony wyzwaniami, ryzykiem artystycznym i staraniami, aby zawalczyć o wspólnotę z Widzami. Otwieramy 2021 rok razem z Telewizją TOYA komedią Słonimskiego. To portret Polski i Polaków, sztuka uniwersalna, która - choć pochodzi z czasów międzywojnia - ani trochę nie zestarzała – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

„Rodzina” to satyryczny portret Polski i Polaków. Czy choć trochę zmieniliśmy się od 1933 roku, kiedy Słonimski napisał sztukę? Czy naszą narodową cechą jest skłonność do konfliktowania się?  - Żyjemy w napiętych czasach, kiedy nasze światopoglądy ścierają się w bardzo wysokiej temperaturze. Szukamy tożsamości – czasem na siłę. „Rodzina” Słonimskiego próbuje tonować te napięcia, pokazuje sytuację z dystansu. Poddaje pod wątpliwość, czy wszystkie spory, które prowadzimy, rzeczywiście mają sens? Czy naprawdę ważne jest, jaka krew płynie w czyich żyłach? – mówi o spektaklu Wojciech Malajkat.

Teatr pracuje również nad dwiema prapremierami. W grudniu rozpoczęły się próby do komedii „Dobra zmiana” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego - będzie to kontynuacja przygód pomocy domowej Nadii. Prapremiera odbędzie się na Dużej Scenie. Nad nowym spektaklem pracuje również Michał Siegoczyński.
W styczniu „Rodzinę” można oglądać również online na platformie live.bilety24.pl – Teatr Powszechny w Łodzi zaplanował 16 przedstawień (od 1 do 24 stycznia). Bilety na styczniowe przedstawienia można kupić na stronie powszechny.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany