EN
2.12.2021, 08:30 Wersja do druku

Reżyser oskarżony o "molestowanie bez dotykania" powraca na topowym festiwalu. Pod pseudonimem

Po skandalu z przymuszaniem młodych aktorek do nagości informował, że rezygnuje z pracy artystycznej. Teraz Paweł Passini wraca jako Ulisses Ghawdex na festiwalu Boska Komedia. Dorota Segda, rektorka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie: - Jestem zszokowana.

Sprawę Pawła Passiniego opisaliśmy w lutym tego roku w reportażu opublikowanym w "Dużym Formacie" (właśnie został nominowany do nagrody Grand Press). Znany reżyser teatralny został oskarżony przez studentki szkoły teatralnej o „molestowanie bez dotykania" i przymuszanie do nagości.

Studentki podczas indywidualnych nocnych prób do spektaklu dyplomowego miały tańczyć nago przez wiele godzin. Drzwi do sali były zamknięte na klucz, a reżyser nagrywał je telefonem komórkowym bez ich zgody.

Pokrzywdzone aktorki opowiadały, że próby przypłaciły depresją i kryzysem psychicznym. Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie najpierw analizowała sprawę wewnętrznie, po naszym reportażu zdecydowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. Sprawa jest badana przez organy ścigania, odbyły się już przesłuchania studentów. Reżyser w oświadczeniu poinformował z kolei, że rezygnuje z pracy artystycznej.="#anchorlink">

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Reżyser oskarżony o "molestowanie bez dotykania" powraca na topowym festiwalu. Pod pseudonimem

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne