EN

12.11.2020, 12:28 Wersja do druku

Rawicz. Trwa VI Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz

W tym roku okoliczności wydawały się na tyle niesprzyjające, że organizatorzy do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy i w jakiej formie będzie można przeprowadzić szóstą edycję Festiwalu. Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz trwa, a kolejne wydarzenia przeniesione zostaną do przestrzeni wirtualnej.

fot. mat. teatru

Za nami trzy spektakle, które widzowie mieli okazję obejrzeć na żywo w Domu Kultury w Rawiczu: „Ja, kobieta” - przedstawienie stworzone przez Ukraińską Scenę Teatru Biuro Podróży, „Byłaś serca biciem” - spektakl muzyczny Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, który pięknie wpisał się w czas zaduszny  oraz „Przyszedł mężczyzna do kobiety czyli pewnego razu w Łodzi” w reżyserii Sebastiana Nowickiego - to przedstawienie można było zobaczyć również poprzez streaming live.

Spektakle, które przed nami, odbywać się będą wyłącznie za pomocą transmisji online. Kupując dostęp do wydarzenia, widzowie mają 48 godzin od momentu rozpoczęcia transmisji na obejrzenie wybranej produkcji teatralnej, co wydaje się być najleszym rozwiązaniem w czasach, kiedy nie można zaprosić widowni na miejsce wydarzenia. Atrakcyjnych tytułów jak zwykle nie zabraknie.

Planowane wydarzenia to: 14.11. „Cudowna terapia” (Teatr Skene Warszawa i Dom Kultury w Rawiczu), 21.11. „Sex dla opornych” (Teatr Żelazny), 28.11. Stand up Rafała Rutkowskiego „Homar z biedronki”,  a na zakończenie czyli 5.12. spektakl muzyczny z Dariuszem Kordkiem w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, który już stukrotnie zagościł na scenach nie tylko polskich ale też zagranicznych teatrów „Bodo musical”.


fot. mat. teatru

 Do Rawicza zaproszono również spektakle dla najmłodszych widzów, które z pewnością wspaniale odnajdą się na domowych ekranach. Będą to: 15.11. „Opowieści starego kredensu” (białostocki teatr lalek Pod Orzełkiem) oraz 29.11. „Bałwanki” (A3 Teatr).

Tegoroczna edycja Festiwalu ze względów organizacyjnych nie przewiduje głosowania publiczności i przyznawania tradycyjnych już Masek Festiwalowych. Tym razem liczy się sam fakt, że rawicka jesień teatralna się odbywa i zainteresowani widzowie mimo trudności mogą zobaczyć spektakle.

Dodatkową atrakcją RFT tak jak w poprzednich latach są wystawy lokalnych artystów. 5 listopada można było obejrzeć „Pole widzenia” Tatjany Bartków - wystawa dostępna jest również na kanale YouTube Domu Kultury w Rawiczu. Tam również obejrzeć będzie można wystawę malarstwa studentów Rawickiego „Wokół Łempickiej” już 20 listopada.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia aktualności na fanpage’u oraz na stronie Domu Kultury w Rawiczu: dk.rawicz.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne