EN
08.10.2021, 08:23 Wersja do druku

Rawicz. Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz po raz siódmy

Jak co roku jesień zapowiada się w Rawiczu bardzo teatralnie. Dom Kultury w Rawiczu przygotował tym razem aż 16 propozycji.

fot. mat. organizatora

W październiku na rawickiej scenie zostaną zaprezentowane: monodram Sławomira Hollanda „Życie Jadzi według mnie”, spektakl „Najsłodszy owoc” będący współprodukcją Teatru Skene i Domu Kultury w Rawiczu, „Judy” w reżyserii Sławomira Chwastowskiego z tytułową rolą Hanny Śleszyńskiej oraz trzy przedstawienia grup amatorskich: „Infantylny kabaret z deklem” Rawickiego Teatru Komedii, „Femina” wrocławskiej grupy młodzieżowej Wyjdź Na Scenę oraz „Damy i huzary” rawickiego zespołu młodzieży Decem Toys.

W listopadzie widzowie festiwalu zobaczą komedię teatralną „Miłosna pułapka” w reżyserii Stefana Friedmana, czytanie performatywne „Wykrywacz kłamstw” Wasilija Sigariewa, recital Zbigniewa Zamachowskiego, spektakl poetycki „Twarz trzecia” Tadeusza Różewicza, „Czas na miłość” w reżyserii Karola Stępkowskiego oraz sztukę Toma Zieglera „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka.

Na zakończenie festiwalu czyli początkiem grudnia zaprezentowane zostaną jeszcze dwa spektakle dla dorosłych: „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza oraz „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Przewidziane zostały również dwa spektakle dla najmłodszych odbiorców. Na rawickiej scenie wystąpią: Teatr Lalek Igraszka ze sztuką „Wiślana opowieść” oraz Teatr Barnaby w przedstawieniu „Baśń o rycerzu bez konia”.

Spośród propozycji festiwalowych widownia wybierze jedną najbardziej interesującą, nagradzając ją Złotą Maską Festiwalu. Głosowanie odbędzie się po raz pierwszy internetowo po wystawieniu wszystkich spektakli czyli w nocy z 4 na 5 grudnia. Szczegóły podane będą na fanpage'u Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Można tam również znaleźć informacje o biletach na poszczególne spektakle oraz wydarzeniach towarzyszących, którymi w tym roku są aż trzy wystawy – Kamili Sammler, Grażyny Zaremby-Jujeczki a także członków koła plastycznego Domu Kultury w Rawiczu. Jesienią w Rawiczu odbędzie się również kilka koncertów. Organizatorzy maja nadzieję, że każdy znajdzie wśród propozycji coś dla siebie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

m.z.