EN

27.11.2020, 17:10 Wersja do druku

Radom. Teatr kształci pasjonatów. Warsztaty online

Inne aktualności

Teatr Powszechny w Radomiu prowadzi warsztaty teatralne dla pedagogów. W niekonwencjonalny sposób uczą się oni teatru na nowo.

Wszyscy pamiętamy pierwsze, szkolne wycieczki do teatru; barwne przedstawienia dla dzieci lub sceniczne adaptacje szkolnych lektur. Ten nowy świat najczęściej pokazywali nam nauczyciele, stając się przewodnikami po teatralnym świecie. Dlatego tak ważne jest, czy trafimy na nauczyciela pasjonatę, który zaszczepi w nas miłość do teatru.

Zajęcia dla pedagogów ze szkól podstawowych i średnich zorganizował radomski teatr. Poloniści uczą się tam rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. Warsztat ma przekazać nauczycielom wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym, jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej.

WARSZTATY W SIECI

- Najczęściej to nauczyciele poloniści prowadzą zajęcia teatralne z dziećmi, z młodzieżą. Bardzo ważne jest to, aby robili to umiejętnie i świadomie. Wiemy, że często robią to intuicyjnie, bez potrzebnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez pedagogów i zorganizowaliśmy warsztaty teatralne dla nauczycieli. Duża liczba osób, która zgłosiła się na zajęcia, potwierdza potrzebę edukacji w tej dziedzinie. Niestety sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 sprawiła, że musieliśmy nasze zajęcia przenieść do sieci. Cieszymy się, że mamy takie możliwości, że nasz prowadzący oraz uczestnicy nie poddają się i dalej chcą pracować. W nowym roku bardzo chcielibyśmy kontynuować warsztaty dla pedagogów i już szukamy na nie funduszy - mówi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu. Od września teatralne ćwiczenia z uczestnikami prowadzi Michał Pabian, dramaturg z Teatru Nowego w Poznaniu. Koniec kursu przewidziany jest w grudniu. Są to nie tylko wykłady tematyczne, ale też ćwiczenia w praktyce. Tematem przewodnim wszystkich spotkań jest wielowymiarowość sytuacji twórczych, teatralnych, improwizacja, sięganie po różne media oraz łączenie kontekstów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr kształci pasjonatów

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Radom Nr 278

Wątki tematyczne