EN

6.11.2020, 09:02 Wersja do druku

Radom. Odwołane spektakle, Debata literacka online

Inne aktualności

W związku z wprowadzeniem w całym kraju dodatkowych obostrzeń i zamknięciem instytucji kultury dla publiczności teatr odwołuje wszystkie spektakle do 29 listopada. Planowana debata jednak się odbędzie

- Obecna sytuacja epidemiczna w kraju zmusza nas do zmiany naszych planów. Odwołujemy wszystkie spektakle do 29 listopada. Osoby, które zakupiły bilety, prosimy o kontakt z kasami biletowymi: tel.: 48 386 52 67, 604 566 406 lub poprzez mail: [email protected] - ogłosił Teatr Powszechny na Facebooku.

Jak zapowiada teatr, Debata Literacka "Inspiracje młodych pisarzy" odbędzie się w planowanym czasie, czyli w sobotę, 7 października o godz. 18, ale będzie ona transmitowana wyłącznie online, bez udziału publiczności.

Debata będzie złożona z dwóch części. Pierwszą poprowadzi Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna. Drugą część poprowadzi Michał Pabian - dramaturg, twórca adaptacji teatralnych. To będzie rozmowa o tym, co inspiruje młodych pisarzy. Co jest ich natchnieniem.

Udział weźmie w niej plejada, docenianych ogólnopolskimi nagrodami, twórców młodego pokolenia: Olga Hund, Joanna Gierak-Onoszko, Grzegorz Bogdał, Ziemowit Szczerek, Zyta Rudzka, Dominika Słowik, Jakub Kornhauser, Anna Cieplak, Jarosław Skurzyński. Link do wydarzenia na Facebooku tutaj.

- To wspaniałe wydarzenie dla fanów współczesnej literatury. Śledźcie nas w internecie, będziemy tu dla Was cały czas. Zapraszamy na profil facebookowy Teatru Powszechnego w Radomiu i do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, w tych trudnych dla sztuki czasach, kiedy kontakt z widzem jest znacząco utrudniony. Z całego serca dziękujemy za polubienia, komentarze i liczne wiadomości, które od Was dostajemy. Uważajcie na siebie! - mówi Daniel Adamczyk z Teatru Powszechnego w Radomiu.

Teatr zaprasza też na kanał YouTube, gdzie cały czas dostępny jest serial teatralny, czyli sceny miłosne z wybitnych dzieł literatury, odegrane przez aktorów Powszechnego, a także zapisy wideospektakli.

Tytuł oryginalny

Teatr Powszechny w Radomiu zmuszony do odwołania spektakli. Debata literacka odbędzie się online

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne