EN

18.02.2022, 13:40 Wersja do druku

Radom. Dwie Anny, ikony estrady w Resursie Obywatelskiej

Inne aktualności

Anna Jantar i Anna German - wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej. To im będzie poświęcony spektakl, na który zaprasza Resursa Obywatelska.

Znane i lubiane piosenki Anny Jantar i Anny German zaśpiewają Aleksandra Seredyńska oraz Monika Szczot - aktorki Teatru Variete Muza.

Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłonią się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek. Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które - niestety, nigdy nie zostały zrealizowane...

Fenomen, który trwa

- Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa. Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki - melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem - stały się przysłowiowym lekiem na całe zło - pisze w zaproszeniu na wydarzenie Resursa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dwie Anny, ikony estrady

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” nr 40 dodatek Co jest Grane

Autor:

Katarzyna Ludwińska

Data publikacji oryginału:

18.02.2022