EN

10.01.2022, 10:14 Wersja do druku

Poznań. Zimowe premiery w Teatrze Nowym

W 2022 rok cały zespół Teatru Nowego wchodzi z nadzieją na nasze jak najczęstsze spotkania.

fot. Marcin Baliński

 8 stycznia odbyła się premiera prasowa spektaklu SIOSTRY! w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego. Przedstawienie to próba uważnego przyjrzenia się jednemu z najsłynniejszych dramatów Antona Czechowa z perspektywy uwzględniającej m.in. dorobek kolejnych fal feminizmu. Przefiltrowane przez współczesną wrażliwość losy rodzeństwa Prozorowów i ich najbliższych to znakomity pretekst, by odnowić znajomość z wybitnym tekstem kultury i sprawdzić, jak nowa wersja TRZECH SIÓSTR wypada po kilku dekadach nieobecności na afiszach Teatru Nowego. To wreszcie szansa zobaczenia na scenie wielopokoleniowej obsady, w której znaleźli się m.in. Łukasz Schmidt - zdobywca nagrody aktorskiej na tegorocznym festiwalu Boska Komedia - oraz, gościnnie, Hubert Miłkowski - znany koneserom kina z doskonałej roli w filmie "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego.

Kolejne spektakle mogą Państwo obejrzeć 9 stycznia oraz 10, 11, 12 i 13 lutego o godz. 19.00 na Dużej Scenie.

fot. mat. teatru

Okazji do premierowych emocji dostarczy nam także kolejny miesiąc: 18 lutego o godz. 18.00 na Dużej Scenie TN zagramy dla Państwa prapremierę: STARY DOM / ALTE HEIM w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, doskonale znanego poznańskiej publiczności z pierwszego w Polsce serialu teatralnego, poświęconego Jeżycom i ich mieszkańcom.

Komediodramat, napisany przezeń we współpracy z Michaelem Rubenfeldem, to zaproszenie do świata współdzielonego przez żyjących i duchy, tętniącego opowieściami o pragnieniach i o utratach, pełnego wielowarstwowych historii rodzinnych - tych oficjalnych i tych, które nie zawsze mamy odwagę wyciągnąć na światło dzienne...

Mamy też doskonałą wiadomość dla niecierpliwych: zaplanowaliśmy pokazy przedpremierowe STAREGO DOMU, które odbędą się już 29 i 30 stycznia oraz 1 lutego 2022 roku o godz. 18.00 na Dużej Scenie TN.

Odwołane zostały pokazy ELVISA i DZIEWCZYNKI Z ZA na przełomie stycznia i lutego - wrócimy do tych tytułów w kolejnych miesiącach. Aktualny repertuar znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://teatrnowy.pl/repertuar/
Jeśli są Państwo zainteresowani wizytą w Teatrze - zachęcamy do kontaktu z naszym BOWem:

Kontakt: 61 847 24 40 • 61 847 86 24
[email protected]   
[email protected]
[email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany