EN
8.03.2022, 19:41 Wersja do druku

Poznań. Zajęcia dla dzieci z Ukrainy; pokazy filmów, zajęcia sportowe, warsztaty teatralne

Poznańskie instytucje kultury, prywatne firmy i organizacje pozarządowe przygotowały szereg zajęć dla dzieci z Ukrainy, które wraz z rodzinami przyjechały do stolicy Wielkopolski. Wśród propozycji są m.in. pokazy filmów, zajęcia sportowe, czy warsztaty plastyczne.

Inne aktualności

Baza bezpłatnych zajęć dla dzieci opublikowana została m.in. na stronie poznańskiego magistratu.

Brama Poznania zaprasza na darmowe zwiedzanie ekspozycji głównej z audioprzewodnikiem w języku ukraińskim dla rodzin z dziećmi między 5. a 10. rokiem życia. Muzeum Archeologiczne zaprasza z kolei na warsztaty "Słoneczny starożytny Egipt", ul. Wodna 27 (termin:10.03, godz. 11). Warsztaty są bezpłatne i będą tłumaczone na język ukraiński (kontakt: [email protected]). Bezpłatne wielkanocne pokazy dla dzieci - w programie m.in. warsztaty i wycieczka po muzeum – oferuje Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Pokazy odbywać się będą od 14. marca do 5. kwietnia (codziennie, bez weekendów), ok. godz. 15 (kontakt: Arkadiusz Jełowiecki, tel. 502 621 154).

Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej zaprasza na serię bezpłatnych ekolekcji dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Magistrat podał, że ekolekcje mogą odbyć się w dowolnym miejscu, pod dachem lub na świeżym powietrzu, w granicach Poznania (kontakt: [email protected] lub tel. 61 888 45 52 w godz. 7.30-15.30).

Z zajęć sportowych skorzystać można m.in. w Akademii Judo przy ul. Taborowej, gdzie dzieci będą mogły m.in. pobawić się albo uczestniczyć w zajęciach judo. Jump Arena - Park Trampolin oferuje z kolei darmowe vouchery dla dzieci z Ukrainy (kontakt: [email protected]). Bezpłatne treningi w szkółkach dla dzieci, które przybyły z Ukrainy z powodu wojny odbywają się także w Lech Poznań Football Academy (kontakt: tel. 732 922 922 lub e-mail: [email protected]). Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź zaprasza na bezpłatne zajęcia baletowe dla dzieci od 5 do 15 roku życia. Zajęcia prowadzone będą w języku ukraińskim przez pedagog Kateryne Stasevych. Lekcje będą odbywać się w dwóch terminach: we wtorki i w środy w g. 16- 17. Osoby chętne do skorzystania z lekcji proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 730 099 339.

Zajęcia dla dzieci organizowane są także w poszczególnych dzielnicach miasta i niektórych szkołach. Centrum Edukacji Naramowice zaprasza do świetlicy oraz na zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-15 lat, ul. Bogusza 6a. Oferowany jest m.in. kurs języka angielskiego, hiszpańskiego, nauka gry na instrumentach (ukulele, gitara, pianino), kurs rysunku i malarstwa oraz warsztaty teatralne; data zajęć i godzina do ustalenia (kontakt: tel. 600034888 lub [email protected]). II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej zaprasza młodzież w wieku 11-17 lat, w poniedziałki i środy, w godzinach 17-19 (ul. Matejki 8/10). Odbywają się tam zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, można zagrać w planszówki, organizowane będzie także poznawanie okolicy lub warsztaty tematyczne w zależności od zainteresowań uczestników i naszych możliwości. Uczestnicy zajęć, nieznający języka polskiego, będą mieli zapewnione wsparcie wolontariuszy pochodzących z Ukrainy.

Fundacja Bilingowo oferuje natomiast bezpłatną świetlicę dla dzieci w wieku 3-7 lat, ul. Wrocławska 25/3. Świetlica czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 8-19. Z punktu skorzystać mogą dzieci wolontariuszy, dzieci nowo przeniesionych rodzin, mieszkające w polskich rodzinach lub w tymczasowych mieszkaniach; dzieci, których rodzice goszczą krewnych, znajomych i przyjaciół zza granicy i pomagają „zorganizować im życie” (zapisy: 694 659 554).

Dzieci z Ukrainy mogą także wybrać się do kina. Darmowe bajki w języku ukraińskim można obejrzeć w Kinie Helios w centrum handlowym Posnania, zaś darmowe seanse z ukraińskim dubbingiem dla dzieci uchodźców odbywają się w Multikinie.

Pełną bazę instytucji, organizacji pozarządowych i firm organizujących zajęcia dla dzieci z Ukrainy można znaleźć na stronie poznańskiego magistratu. Baza dostępna jest także na stronie w języku ukraińskim: https://kultura.poznan.pl/mim/kultura/news/aktualnosci,c,20/zajecia-dla-dzieci-z-ukrainy,177459.html

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa

Wątki tematyczne