EN

23.06.2021, 12:35 Wersja do druku

Poznań. XXXI Malta Festival na półmetku

Jak wasz powrót na ziemię? Udało się odnowić kontakt ze swoim wymęczonym, polockdownowym ciałem? Na Malcie wciąż macie szansę zrobić dla siebie coś miłego – dziś proponujemy warsztaty Stopy, biodra, serce, mózg Marysi Stokłosy, czyli praktykę ruchową, która stopniowo wprowadza ciało w ruch, a następnie włącza kolejne elementy choreograficzne inspirujące do działania w tańcu. A po południu zapraszamy na debatę Planetarna zmiana w ramach programu Forum. Jan Sowa i Paulina Kramarz będą mówić o kryzysie Ziemi i transgranicznych sojuszach, łączących interesy ludzi z różnych miejsc na świecie.  A o godz. 21 spektakl Ośrodek wypoczynkowy w reżyserii Anny Smolar.

fot. mat. teatru

Dzieci zapraszamy na Pytajnik. Ziemio-badanie. Będziemy pracować w ziemi, nad ziemią i zadawać sobie pytania: kto/co mieszka w glebie? Czy ziemia to tylko miejsce, z którego wyrastają roślinki?

Twierdzę obejmuje dziś nowy rezydent! Multidyscyplinarny artysta Luca Spano podda w wątpliwość nasze podejście do rzeczywistości. Jaką wartość ma własność wizualna w czasach, kiedy obrazy przychodzą przed rzeczywistością, kiedy świat fizyczny przebywa w materii obrazów? Żeby dowiedzieć się więcej o projekcie, wysłuchaj wieczornego orędzia Queen of the Fortress.

Ostatnim wydarzeniem dnia jest spektakl Ośrodek wypoczynkowy w reżyserii Anny Smolar. Jak wyglądają wakacje w miejscu, gdzie wszystkie decyzje zostały podjęte, wszystko jest już załatwione? Zobacz, jak z obsesyjnie powtarzanych grupowych mantr i celebracji wspólnych posiłków powoli wyłania się opresyjność ośrodka wobec indywidualizmu apatycznych kuracjuszy o spotworniałych uśmiechach.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne