EN
5.03.2022, 09:51 Wersja do druku

Poznań. Wydarzenia dla Ukrainy, Gaudi w Zamku, teatr o wojnie. Kultura na najbliższe dni

Czy można dziecku wyjaśnić wojnę? Czy da się je przygotować na jej okropieństwa? Te pytania stawiają twórcy spektaklu „Tymczasem pa, Kochany Skarbunieczku” Teatru Usta Usta Republika. Pokazy w ten weekend. Gdzie jeszcze warto być? Pisze Marta Kaźmierska w „Gazecie Wyborczej - Poznań”.

Spektakl „Tymczasem pa, Kochany Skarbunieczku" ma za sobą ciekawą historię. Kilka lat temu prof. Piotr Korduba w jednym z domów na Ostroroga natrafił na poznański komiks z czasów drugiej wojny, dokumentujący wielką miłość ojca do syna. To właśnie te pożółkłe kartki z Poznaniem w tle stały się główną inspiracją spektaklu. Reżyseria: Wojciech Wiński. Scenariusz: Ewa Kaczmarek. Pokazy – od piątku do niedzieli o godz. 19 na scenie Teatru Ósmego Dnia. Bilety 25 zł.

Gaudi w Zamku

Od soboty w CK Zamek będzie można oglądać dzieła związane z twórczością Antonia Gaudiego. To pierwsza w Polsce i największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zobaczymy ok. 150 eksponatów – plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping. Wszystkie pochodzą z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych. W Poznaniu zostaną do 3 lipca.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wydarzenia dla Ukrainy, Gaudi w Zamku, teatr o wojnie. Kultura na najbliższe dni w Poznaniu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Kaźmierska

Data publikacji oryginału:

04.03.2022

Wątki tematyczne