EN

27.06.2024, 11:42 Wersja do druku

Poznań. Wkrótce premiera „Straconego snu” Teatru Ósmego Dnia na placu Kolegiackim

4 lipca, na placu Kolegiackim, w ramach Festiwalu teatrów ulicznych OFF: Premiery/Prezentacje, odbędzie się premiera spektaklu Teatru Ósmego Dnia - „Stracony sen” w reżyserii Zespołu.

Nasz spektakl poświęcamy wszystkim głodomorom świata, istotom niegodnym życia, ludzkim śmieciom, zbędnym balastom zdrowego społeczeństwa.

Chcemy w nim przywołać i wyprowadzić na ulice charaktery i sytuacje z utworów literackich i zapisków Franza Kafki. Odczuć wspólnie z widownią, często przypadkową, napięcia, lęki i groźby przywoływane w „Kolonii karnej, „Przemianie”, „Procesie”, czy innych mniej znanych utworach. Chcemy skonfrontować je z naszymi odbiorcami i udowodnić, że światy Kafki nie są hermetyczne i nie są dostępne tylko dla zamkniętych kręgów intelektualistów, ale dotyczą sytuacji uniwersalnych, ważnych dla każdej i każdego z nas, również dla przypadkowych przechodniów, którzy rzadko bywają w teatrze.

Głodomory wszystkich krajów łączcie się!

***

4 LIPCA, g. 22:00
PREMIERA
„Stracony sen” / TEATR ÓSMEGO DNIA
Kreacja zespołowa


Występuje Zespół Teatru Ósmego Dnia w składzie: Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Marek Kościółek, Janusz Stolarski

Gościnnie występują: Lena Witkowska, Szymon Stolarski

oraz Przemysław Mosiężny i Piotr Najrzał i uczestnicy warsztatów teatralnych organizowanych w Teatrze Ósmego Dnia

Kostiumy i rekwizyty: Idalia Mantas
Muzyka: Sebastian Dembski
Video: Tomasz Jarosz
Scenografia: Tomasz Ryszczyński
Reżyseria świateł: Arkadiusz Kuczyński
Akustyka: Piotr Wiśniewski
Konsultacje literackie: Łukasz Musiał

Źródło:

Materiał nadesłany