EN
20.10.2021, 08:44 Wersja do druku

Poznań. Werdykt jury Konkursu na słuchowisko 2020

W dniu 12 października 2021 r. jury w składzie: Anna Róża Burzyńska, Michał Mendyk oraz Piotr Skotnicki, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w Konkursie na Słuchowisko 2020 zorganizowanym w ramach szóstej edycji Festiwalu Słuchowisk:

fot. mat. organizatora

I Nagroda w wysokości 1500 zł

● Za kongenialny przekład tekstu przeznaczonego dla teatru żywego planu na język słuchowiska i twórcze wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie ta formuła oferuje.

GARNITUR PREZYDENTA | Teatr Animacji w Poznaniu

Tekst: Malina Prześluga Reżyseria: Artur Romański Nagranie, montaż, realizacja dźwięku: Maciej Kuśnierz Muzyka: Tomasz Lewandowski Plakat: Igor Fijałkowski Instrumentaliści: Tomasz Lewandowski (pianino, gitara basowa), Jacek Skrzypczak (saksofon, klarnet), Kuba Fiszer (perkusja) Obsada: Marta Berthold Magda Dehr Julianna Dorosz Aleksandra Leszczyńska Danuta Rej Katarzyna Romańska Zuzanna Romańska (AST w Krakowie) Sylwia Zajkowska Mateusz Barta Marcin Chomicki Krzysztof Dutkiewicz Igor Fijałkowski Marcel Górnicki Piotr Grabowski Piotr Klimek Dzieci: Ida Winiarska, Jędrzej Winiarski, Leon Romański Gość specjalny: Malina Prześluga

II Nagroda w wysokości 1000 zł

● Za mistrzostwo w klasycznej formule teatru radiowego.

Charles Dickens "Opowieść Wigilijna" | PRODUCENT: Polskie Radio RDC

REŻYSER: Aleksandra Głogowska

REALIZATOR DŹWIĘKU: Iwo Biały

OBSADA: Narrator – Piotr Fronczewski Scrooge – Kazimierz Kaczor Marley – Jarosław Gajewski Siostrzeniec – Krzysztof Szczepaniak Kwestarka – Zuzanna Saporznikow Dziewczynka – Antonina Głogowska

III Nagroda w wysokości 500 zł

● Za osobiste, odważne i autorskie ujęcie aktualnego tematu.

PRZECIWCIAŁA

Anka Herbut/ Justyna Stasiowska

Nagroda Specjalna ufundowana przez BÓŁT RECORDS w wysokości 500 zł

● Za umiejętność dzielenia się osobistym sposobem słuchania świata natury.

Outriders' SoundTrip | Sounds and Stories

Ewa Dunal, Agnieszka Szwajgier, Justyna Godz

Wyróżnienia

● Za koncepcję dźwiękową i jej realizację.

Lodowa Przełęcz - Zmora | Producent: Audioteka

Twórcy: Katarzyna Szczerba, Katarzyna Gondek, Franciszek Berbeka, Maciej Wirmański, Marcelina Polak, Piotr Stefański; Obsada: aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem

● Za tekst Kuby Kaprala i grę aktorską Mariusza Puchalskiego.

Everesty

Głos: MARIUSZ PUCHALSKI Muzyka/nagranie/mix: HUBERT WIŃCZYK Tekst/reżyseria: KUBA KAPRAL

● Za nowatorskie przedstawienie trudnego tematu adresowane do młodego słuchacza.

Staś i Zła Noga | Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

REALIZATORZY: adaptacja - Katarzyna Błaszczyńska dźwiękowa adaptacja spektaklu, edycja dźwięku – Krzysztof Kiczek reżyseria - Bartłomiej Błaszczyński muzyka - Jakub Adamiak realizacja nagrań, miks, mastering – Krzysztof Kurek koordynacja produkcji – Dagmara Gumkowska OBSADA: Katarzyna Błaszczyńska - Mama Dawid Kobiela - Staś Michał Rolnicki - Zła Noga Produkcja: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Partner: Śląski Teatr Lalki i Aktora „ATENEUM” w Katowicach

● Za ujmującą grę aktorską.

Pantoflisko | Teatr Mały w Tychach

TEKST: Agnieszka Osiecka REŻYSERIA: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Anna Białoń MUZYKA I UDŹWIĘKOWIENIE: Joanna Piwowar-Antosiewicz MONTAŻ, MIKS I MASTERING: Krzysztof Kurek INSTRUMENTY SMYCZKOWE: Paweł Odorowicz Obsada: Faustyna Ryś – Dżdżownica Halina Ksawery Pienias- Lew Michał Amelia Tomaszewska – Pantofelek Wojciech Szubert – Kogut Zdzich Sonia Stanisławska – Pani Pantofelkowa, Sałata Patryk Cieślak-Lis Tomasz Maja Tomaszewska – narrator

Źródło:

Materiał nadesłany