EN

9.10.2020, 13:49 Wersja do druku

Poznań. W Teatrze Nowym pamiętają o Agnieszce Osieckiej

Na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale niezmiennie fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej zaprasza od 16 do 18 października Teatr Nowy. Te trzy dni na scenie przy ul. Dąbrowskiego upłyną w ramach 23. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej".Inne aktualności

- Wysłuchanie wszystkich napisanych przez nią piosenek zajęłoby - bez przerw na sen - mniej więcej tydzień - podkreślają organizatorzy. - Możliwość wyboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że festiwal ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost - Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać - przewidują.

16 października na Dużej Scenie - koncert konkursowy. Początek o godz. 19. Dzień później na Scenie Nowej - premiera spektaklu „Rapete Papete Pstryk. Osiecka dla dziecka" (powtórka w niedzielę o godz. 16).

Zwieńczeniem festiwalu będzie finałowa gala (17 października, godz. 19, Duża Scena), którą uświetni recital Gabrieli Kundziewicz, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji festiwalu. Tytuł wieczoru: „Osiecka/Kundziewicz. Szepty".

Tytuł oryginalny

Pamiętają o Osieckiej

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Poznań nr 237/ Co Jest Grane