EN
23.11.2022, 15:46 Wersja do druku

Poznań. Tournée Polskiego Teatru Tańca w Niemczech

Spektaklem „45” w choreografii Jacka Przybyłowicza, 23 listopada o godz. 20 Polski Teatr Tańca zainauguruje Festival umPolen, współorganizowany przez Theater im Pumpenhaus i kolektyw bodytalk w Münster.

fot. Andrzej Grabowski/mat. teatru

Oprócz, „45”, w programie festiwalu znalazła się koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z bodytalk - „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt” w choreografii Yoshiko Waki - choreografki współpracującej z zespołami tańca od Hamburga po Hong Kong, niegdyś członkini słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresnika, współzałożycielki, wraz z Rolfem Baumgartem, zespołu bodytalk - rezydenta Theater im Pumpenhaus (od 2016 roku).

Festiwal umPolen potrwa do 3 grudnia. Obejmuje poetyckie, odwołujące się polityki produkcje, które odzwierciedlają stan polskiego społeczeństwa, przekazują osobiste historie, inspirują do refleksji nad pracą artystów i używają przesyconych silnymi emocjami środków wyrazu. Jak deklarują organizatorzy, festiwalowe spektakle „tworzą niepowtarzalną okazję dla doświadczenia nieposkromionej siły polskiej sceny teatralnej w Theater im Pumpenhaus”.

Pełen program festiwalu można znaleźć tu.

W ramach wydarzenia, 26 i 27 listopada o godz. 11.00 odbędą się warsztaty tańca współczesnego „Znajdź w sobie przestrzeń”. Poprowadzi je Paryk Jarczok. Tancerz Polskiego Teatru Tańca, którego jako artystę i pedagoga ukształtowały spotkania z takimi twórcami, jak Wimem Vandekeybus, Iwona Pasińska,
czy Johannes Wieland podpowie m.in., w jaki sposób własne ciało dostarcza narzędzi do przełamania granic i stawiania wyzwań własnemu językowi ruchu i jak wyzwolić moc bezpośredniej tanecznej kompozycji. 

 Tournée Polskiego Teatru Tańca w Niemczech rozpoczęło się od prezentacji spektaklu „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt” w, 20 listopada w TanzFaktur w Kolonii. 


Więcej informacji o festiwalu 

Więcej o spektaklu „45” 

Więcej o spektaklu „Romeos&Julias unplagued.Traumstadt” 

Źródło:

Materiał nadesłany