EN

28.06.2021, 16:09 Wersja do druku

Poznań. Teatr strachu i okrucieństwa. Spektakl Milo Raua na przedostatni dzień Malty

Zakończyła się już plenerowa część Malty, ale festiwal trwa nadal! Zapraszamy na pokaz spektaklu Powtórzenie. Historia/e teatru (I), który został wyreżyserowany przez bohatera tegorocznego Portretu Artysty – Milo Raua.

fot. mat. organizatora

Spektakl opowiada o śmierci młodego homoseksualnego mężczyzny, Ihsane’a Jarfiego, zamordowanego w 2012 r. w centrum Liège. Wydarzenie wstrząsnęło belgijską opinią publiczną i było opisywane w większości tamtejszych mediów. Milo Rau inscenizuje i problematyzuje głośne zabójstwo. Przedmiotem refleksji czyni również sam teatr: przygląda się narzędziom, jakimi dysponujemy, by opowiadać na scenie o tragedii (strachu i okrucieństwie, stracie i żałobie) i wywoływać w widzach emocje. Jak widz może zareagować na pokazaną przemoc, jaką funkcję pełni, jaka jest jego/jej odpowiedzialność?

fot. mat. organizatora

30 lat Malty online – archiwum festiwalu

Próbowaliście już wygooglować hasło „Malta archiwum”? Nie? No to zróbcie to koniecznie! Na stronie  www.archiwum.malta-festival.pl znajdziecie materiały z 30 lat trwania festiwalu! Jest tu dokumentacja wydarzeń, wycinki prasowe a także zdjęcia i materiały nadesłane przez Was – uczestników wydarzeń Malta Festival Poznań! Kto z Was całował się po raz pierwszy nad maltańskim jeziorem? A kto w przypływie emocji poznał najlepszych przyjaciół we wspólnym tańcu na silent disco? Pozwólcie wspomnieniom odżyć, sprawdźcie koniecznie naszą stronę! 

Źródło:

Materiał nadesłany