EN
22.12.2021, 08:51 Wersja do druku

Poznań. Przyszły rok w kulturze z uszczuplonym budżetem. Mniej premier w teatrach, a za bilety zapłacimy więcej

Inne aktualności

- W przyszłorocznym projekcie budżetu dla kultury zostały uwzględnione cięcia, które na wszystkich samorządach wymusiły ustawy podatkowe w ramach uchwalonego Polskiego Ładu - wyjaśnia Justyna Makowska, dyrektorka wydziału kultury urzędu miasta. Pisze Marta Kaźmierska w Gazecie Wyborczej - Poznań.

Wydział kultury przeznaczy w przyszłym roku ok. 103 mln zł na dalszą działalność. – Są tu nasze instytucje kultury, środki dla NGO, środki na stypendia, na działania z zakresu pamięci historycznej – wymienia Justyna Makowska. Budżet na poszczególne zadania realizowane przez instytucje może jeszcze ulegać zmianie na drodze głosowania radnych. Ci zdecydowali podczas wtorkowej sesji budżetowej m.in. o dodatkowych środkach na działalność Pawilonu. Będą też pieniądze na stworzenie archiwum Lecha Raczaka.

Niemniej sytuacja instytucji kultury wygląda gorzej niż w ubiegłym roku. – W przyszłorocznym projekcie budżetu dla kultury zostały uwzględnione cięcia, które na wszystkich samorządach wymusiły ustawy podatkowe w ramach uchwalonego Polskiego Ładu – wyjaśnia Justyna Makowska. – Budżet wstępnie został pomniejszony dla instytucji kultury o 5 proc. względem roku 2021, przycięta do 10,5 mln zł jest także pula środków, które przeznaczamy na wsparcie organizacji pozarządowych w ramach otwartych konkursów ofert – dodaje.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przyszły rok w kulturze z uszczuplonym budżetem. Mniej premier w teatrach, a za bilety zapłacimy więcej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Kaźmierska

Data publikacji oryginału:

22.12.2021 06:00

Wątki tematyczne