EN

11.09.2020, 14:10 Wersja do druku

Poznań. Nowa siedziba Polskiego Teatru Tańca już prawie gotowa

mat. teatru

Na początku grudnia aktorzy i tancerze z Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu przeniosą się do nowego budynku przy ul. Taczaka. Teatr tańca nareszcie będzie miał swoją własną siedzibę, która jest już gotowa w 80 procentach.

Na siedzibę Polskiego Teatru Tańca będzie składała się XIX wieczna kamienica mieszcząca się w Poznaniu przy ul. Taczaka 8 wraz z dobudowaną do niej nowoczesną częścią studyjną. Zabytkowy obiekt zostanie odrestaurowany i przebudowany tak, by odpowiadał potrzebom swojego gospodarza i spełniał normy współczesnego prawa budowlanego. Akt erekcyjny wmurowano na początku marca, dziś inwestycja jest już mocno zaawansowana.

W tej chwili w kamienicy są prace wykończeniowe. Gotowy jest już Dom Tancerza, czyli pokoje gościnne dla współpracowników teatru, które czekają jedynie na umeblowanie i wyposażenie kuchni. Na klatce schodowej prowadzone są prace wykończeniowe i konserwatorskie. Gotowa jest za to zrewitalizowana elewacja od strony ul. Taczaka, gdzie pozostało już jedynie zamontować drewnianą bramę. Ponadto prawie ukończona jest także nowoczesna, przeszklona, południowa elewacja.

Podczas prac zachowano część starej elewacji, która będzie teraz łącznikiem pomiędzy dawnym a nowym budynkiem. Wcześniej stanowiła ona zewnętrzną ścianę kamienicy od podwórka. Gotowe są już posadzki w sieni kamienicy przechodzące w posadzkę nowego budynku teatralnego. W nowym budynku dostępnych będzie około 150 miejsc dla widowni. Ponadto obiekt będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowa siedziba Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu już prawie gotowa. Aktorzy i tancerze przeniosą się do niej w grudniu

Źródło:

„Polska Głos Wielkopolski online”

Link do źródła